Львівське лобі у Верховній Раді не склалося, – експерт

Львівське лобі у Верховній Раді, яке би займалося системною методичною цілеспрямованою законотворчою діяльністю, скерованою на вирішення проблем виборців Львівщини, не склалося.

Про це сьогодні, 27 листопада, під час прес-конференції на тему: «Наскільки ефективно працюють народні депутати Львівщини: аналіз діяльності парламентарів у округах», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив аналітик громадянської мережі «Опора» Олександр Неберикут.

– Якщо хтось і працює в парі, то це – спонтанні ініціативі. Але в цілому не простежується, щоби депут ати синхронно і методично між собою взаємодіяли, – каже він. 

За рік роботи дванадцять львівських депутатів-мажоритарників долучились до розробки 246 законопроектів з майже п’яти тисяч, які були подані загалом. З тих 246 законопроектів 54 є такими, де депутати-мажоритарники від Львівщини продемонстрували якусь спільну позицію.

– Це не означає, що ці законопроекти є спільними для цих депутатів. Дуже часто вони просто входять до колективу розробників, – каже експерт.

За його словами, десять львівських депутатів долучилися до розробки змін до 124-ої статті Конституції України. Ще вісім долучилися до внесення змін до Податкового кодексу, а саме до зміни, яка стосується автомобілів, що їх купуються за кордоном і не бажаються сплачувати акцизи.

Також спільно депутати від Львівщини підтримали проект постанови про звільнення Володимира Демчишина з посади міністра енергетики та законопроект про гуманітарну допомогу.

Що стосується загальної роботи парламенту, то він 2015-го року працював набагато активніше, ніж торік. За рік відбулося 89 пленарних засідань, тоді як попереднього року – 78. За цей рік нардепи зареєстрували 4 785 законопроектів. З них були розглянути 57% і стали законами 765 законопроектів або 16% із зареєстрованих. 

– Очевидно, не всі законопроекти були розглянуті, більшість з них залишається в комітетах, проходить процедуру розгляду і, очевидно, можуть ніколи не дійти до залу засідань Верховної Ради, – каже він.

На думку експерта, це свідчить, що відбувається не просто штампування макулатури. Хоча в більшості прийнятих законів йдеться тільки про певні зміни до чинних законів.

Архіви