Львівська ТВК грубо порушила виборче законодавство, – політики

Львівська міська ТВК прийняла рішення утворити дільничні виборчі комісії з мінімальним складом – по 18 осіб. Як вважають представники львівських організацій опозиційних партій України, це свідчить про наміри влади фальсифікувати результати місцевих виборів.

Водночас представники опозиційних партій Львівщини наголосили, що ТВК також великою мірою проігнорувала подання представників до ДВК від їхніх партій, відбираючи із них, переважно, найменш досвідчених, порушуючи таким чином виборче законодавство.

"Дільниці утворені по мінімуму – по 18 осіб. Нагадаю, що у Львові є дільниці, що охоплюють понад 3000 виборців. Уявіть, як складно 18 членам виборчих комісій буде обрахувати таку кількість голосів", – зазначив на прес-конференції, присвяченій фальсифікаціям влади у Львівській міській виборчій комісії, представник ЛМО "Народний Рух України" у Львівській ТВК Віктор Пермяков.

"На моє зауваження ТВК не реагувала, в протокол це зауваження не вносилося – при тому, що слово я там брав тричі", – зазначив він.

"Ми подавали людей в 170 дільниць по місту Львову, і є лише 24 дільниці, де тепер є наші люди. Насправді це шокує. Цікавий той факт, що ці 24 дільниці заповнено людьми, які жодного разу не працювали на жодній дільниці, і жодних людей, які в нас мають досвід, не взяли в дільниці. Це теж не просто насторожує, а свідчить про початок масштабних фальсифікацій", – наголосив на прес-конференції голова ЛОО партії "Громадянська позиція".

Також присутній на прес-конференції депутат Львівської міської ради і член ради ЛМО партії "Наша Україна" Сергій Бащук зауважив, що ТВК загалом сформувала ДВК із малодосвідчених людей, призначаючи головами дільничних виборчих комісій молодих людей 1989 і 1990 років народження. За його словами, це також свідчить про наміри влади маніпулювати роботою ДВК.

"Я хотів би звернутися до цих молодих людей: не псуйте собі життя, не робіть того, що суперечить закону, бо винні будете ви", – сказав С. Бащук, нагадавши, що після президентських виборів 2004 року у тюрму за фальсифікації сіли не ті, хто керували цим процесом, а прості виконавці.

Представники політичних партій також наголосили на тому, що до складу львівських ДВК увійшли люди, що прописані у Бродах, у Самборі, в Перемишлянах, а в окремих випадках – навіть у Тернопільській чи Івано-Франківській області. Як зазначив Віктор Пермяков, це також є порушенням закону.

Представники опозиційних політичних партій Львова сказали, що мають намір об’єднати свої зусилля заради того, щоб не допустити викривлення волевиявлення львів’ян на місцевих виборах. Як зазначив керівник Львівського обласного виборчого штабу ЛКО "Народний Рух України" Олександр Ганущин, з боку НРУ опір очолить особисто Василь Куйбіда.

Архіви