Львівська підприємиця про рейдерську атаку на неї: Мене хочуть посадити до в’язниці і забрати майно

Ще з 2014 року відбувається рейдерське захоплення майна приватної підприємиці Галини Забусик – нежитлового приміщення й земельної ділянки на вулиці Пілотів, 9 у Львові.

Про це розповіли громадський захисник, голова ГО «Ідея Нації» Остап Стахів та львів’янка Галина Забусик під час пресконференції у Львівському прес-клубі.

Остап Стахів зазначив, що у рейдерській атаці, яка відбувається за підтримки прокурорів та суддів, використана підроблена розписка.

Галина Забусик розповіла, що 10 років тому вона стала приватним підприємцем, відкривши лазню. Через кілька років на жінку подали заяву в тодішню міліцію. Малознайомі люди звинувачували підприємицю у шахрайстві.

«Шість років тому я довідалась, що на мене написали заяву про вчинення злочину за ст. 190, п. 4 Кримінального кодексу України (Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, – карається позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна). Нам тривалий час не давали ознайомитися із справою. Важливо, що до сьогодні мене навіть не визнано підозрюваною у цьому провадженні. Я там є лише свідком. Спочатку у заяві було написано, що я вчинила шахрайські дії на суму 200 тис. грн. Потім зникла заява про 200 тисяч і з’явилась заява про шахрайські дії на понад 6 мільйонів гривень. Після цього відкрили кримінальне провадження. Особи, які написали заяву, стверджують, що я написала розписку про кошти. Але, якщо я начебто написала розписку, чому ці люди не подали в суд і не вирішили цю справу, як цивільно-правову, а звернулися спочатку в міліцію, а потім – прокуратури?», – розповіла підприємиця.

Галина Забусик додала, що заявники, яких є троє, начебто давали їй кошти, як фізичній особі, а на сфальшованій розписці стоїть печатка підприємства «Дельфін», яке вона тоді очолювала.

«Ці люди стверджують, що давали мені понад 6 млн грн. У 2017 році це був 1,2 млн доларів. У них запитали, чому розписка не була оформлена у нотаріуса, адже сума дуже велика? Відповіді немає. Крім того, експертиза, яку провів Київський науково-дослідний інститут судових експертиз Міністерства юстиції у липні 2015 року, довела, що розписка є фіктивною: спочатку були поставлені печатка і підпис і лише після того надрукували текст. Печатку і підпис поставили у вересні 2007 року, а текст на цей листок нанесли у грудні. Підпис на розписці відрізняється від мого підпису. Для того, щоб я не провела другої експертизи, підпис із розписки згодом вирізали», – розповіла Галина Забусик.

Вона також зазначила, що після проведення експертизи один із позивачів написав заяву, що не згоден із результатами і матеріали відправили на повторну експертизу в інститут судових експертиз Міністерства юстиції. Через тиждень з інституту прийшла відповідь, що вони не можуть провести цю експертизу результативно, бо не мають потрібних методик.

«Друга експертиза була під тою ж датою та номером, що й перша. Тобто дві заяви є ідентичними. Але в мене залишилась копія першої експертизи. Хочу наголосити, що експертиза довела, що печатку та підпис на розписці поставили у вересні 2007 року. На допитах в міліції та на поясненнях у суді заявники кажуть, що я принесла готову розписку, а підпис і печатку ставила у їхній присутності 27 грудня 2007 року. Навіть, якщо з висновків експертизи забрали пункт про те, що підпис та печатка були поставлені до нанесення тексту, то хтось із суддів мав звернути увагу на те, що слова цих людей не збігаються із висновком експертизи», – розповіла Галина Забусик.

За словами підприємиці, вона подарувала спірне нежитлове приміщення та землю своєму синові, бо планувала це зробити давно. Водночас у суді це дарування назвали фіктивним.
«У зв’язку з судовим процесом було скасовано акт дарування майна моєму синові, яке назвали фіктивним. Але вони не надали доказів фіктивності. Дитина досі працює на цьому спірному об’єкті, ми не робили жодних продажів чи інших речей. Станом на сьогодні я програла усі суди. Мені накрутили борг у сумі понад 12 млн грн. У Залізничному суді справу вів суддя Боровков. Так виглядало, що суддя був повністю на боці заявників, бо всі мої слова та докази не брали до уваги. Так само і в апеляції. Спочатку виглядало, що цим людям не вірять, але згодом усе змінилось», – розповіла підприємиця.

Жінка розповіла, що у листопаді минулого року пройшла перевірку на поліграфі і звернулась до суду, аби заявники також пройшли перевірку на детекторі брехні. Однак ці люди відмовились від спеціальної експертизи.
Галина Забусик зазначила, що завтра відбудеться судове засідання, на якому їй можуть повернути майно, яке вона подарувала синові, щоб згодом це майно відчужити на користь заявників.

«Один із тих, хто подав до суду, звернувся із клопотанням, щоб визнати мене підозрюваною у справі і обрати мені запобіжний захід. Суд відхилив це клопотання. Але чітко зрозуміло, що ці люди хочуть забрати в мене квартиру, посадити в тюрму і забрати майно», – сказала підприємиця.

Остап Стахів своєю чергою зазначив, що багато українців мають проблеми, які подібні до тих, з якими зіткнулась Галина Забусик. Він закликав усіх небайдужих прийти у п’ятницю на засідання у справі підприємиці, яке розпочнеться о 10:00 в Залізничному районному суді Львова, суддя Палюх. Остап Стахів закликав людей розповідати про свої проблеми, виходити на акції протесту, спілкуватися із журналістами, громадськістю.
Також громадський захисник пообіцяв максимально висвітлити усі незаконні моменти, які були у справі проти Галини Забусик.

«Учора я телефонував до народних депутатів України, які представляють профільні комітети. Планую озвучити усі факти цієї справи з трибуни Верховної Ради. Також я обов’язково поїду у відповідні міністерства, до генерального прокурора, до міністра внутрішніх справ. Ми будемо проводити власне журналістське розслідування. Зробимо усе, щоб цю справу повернути у законне русло», – сказав Остап Стахів.

Голова асоціації підприємців Львівщини Ростислав Пшемінський заявив, що, на його думку, у Львові є певне коло людей, які мають вплив на майнові питання. Ці люди досліджують питання, пов’язані з землею, створюють ситуації, при яких землю можна відчужити у власників чи орендарів для того, щоб здійснити там забудову. Міська влада, за словами Ростислава Пшемінського, часто сприяє таким особам, тож в результаті Львів перетворився «на бізнес індустрію певних людей, про яких усі добре знають, але мовчать».

Голова асоціації підприємців Львівщини запевнив, що про проблему Галини Забусик знатимуть не лише у Львові, але в усій державі.

Архіви