Львівська облрада у квітні з’ясує, як розтанули сніг і кошти на його прибирання у Дрогобицькому районі

Завтра Львівська обласна рада розгляне питання про утримання автомобільних доріг в області в зимовий період. Про це сьогодні, 16 квітня, під час прес-конференції на тему «Примусова децентралізація і призначення генеральних директорів медзакладів: яке рішення буде вдалим для громади області?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявила депутат фракції «Самопоміч» у Львівській обласній раді Тетяна Письменна.

– На дворі – квітень. А ми тільки зараз будемо розглядати питання щодо утримання доріг взимку. Чи є логічно заслухати у квітні питання прибирання снігу? Адже немає вже можливості перевірити, – каже депутатка і зауважує, що акти щодо прибирання снігу на дорогах Дрогобицького району підписані, але є свідчення її колег, які їздили цими дорогами і наслідків прибирання не бачили. 

Також у Тетяни Письменної є запитання щодо створення об’єднаних територіальних громад. Депутатка не може зрозуміти опору Львівської обладміністрації щодо створення невеликих територіальних громад у Дрогобицькому районі.

– За законодавством громадяни можуть створити громаду і доєднатися до іншої. А ось закону про роз’єднання громади – немає. І якщо люди хочуть створити дві невеликі громади – хай створюють. Натомість ми створюємо Дрогобицьку територіальну громаду, в яку входитиме 114 тисяч населення. Це буде архівелика громада. Середня громада у Львівській області має до 10 тисяч населення, – каже Тетяна Письменна. Вона вважає, що обласна влада не чує громаду.

Її слова підтверджує і депутат фракції «Самопоміч» у Дрогобицькій районній раді Володимир Якимів.

– Є рішення Дрогобицької районної ради щодо створення дев’яти територіальних громад. Натомість обласна адміністрація бачить створення тільки чотирьох, – каже Володимир Якимів.  

За його словами, місцева громада хоче об’єднатися у Рихтицьку територіальну громаду.

– Ми з середини 2016 року регулярно відвідуємо депутатські комісії. Але нас – не чують! – запевняє Володимир Якимів.

Заступник голови фракції «Самопоміч» у Львівській обласній раді Роман Кізима нагадав, що Закон України має назву «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

– Тут ключове слово – добровільне. Цей закон ще ніхто не скасував. Тому основа – це рішення місцевих рад. Натомість з 2015 року в Сокальському районі більшість мешканців хочуть створити Соснівсько-Сілецьку громаду. А влада хоче створити велику Червоноградську територіальну громаду, – говорить Роман Кізима.

Архіви