Львівська облрада ліквідовує центр медицини катастроф. Але медиків про це не повідомили

Працівники Львівського обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф звернулися з судовим позовом до Львівської обласної ради, яка планує реорганізувати їхній центр, а точніше – ліквідувати. Відповідний проект рішення оприлюднено на сайті ЛОР, депутатські комісії вже працюють у цьому керунку. А медиків поставлять перед фактом пост-фактум.

Про це сьогодні, 8 лютого, під час прес-конференції на тему: «Як реорганізація служби екстреної медицини Львівщини може зупинити надання населенню екстреної медичної допомоги», що відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив начальник відділу правового забезпечення Львівського обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф  Арсен Чалідзе. 

За його словами, про те, що на їхню організацію чекають зміни, вони довідалися з проекту рішення Львівської обласної ради «Про реорганізацію служби екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Львівській області», яке було оприлюднено на сайті Львівської обласної ради. 

– Тобто рішення облради без офіційного повідомлення адміністрації трудового колективу, – каже він. 

Тому, за словами юриста, трудовий колектив звернувся до Львівського  окружного адміністративного суду з вимогою скасувати або припинити дію цього рішення до моменту повідомлення працівників про гарантії їхніх прав гарантій. 

Що це буде за реорганізація, для чого вона відбувається і що за собою потягне, не розуміє і директор Львівського обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф Юрій Пацюрко

– Чітко сказати, яка ціль цієї реорганізації ми зараз не можемо. Про проект рішення реформування ми довідалися не від своїх керівників, а з чуток. Рішення планувалося і приймалося без участі наших працівників.  Я, як керівник, не брав участі у розробленні цього проекту. Це не правильно, тому що краще за мене та команди, яка зі мною працює, ніхто не знає специфіку нашої роботи, – каже він. 

За його словами, у вищезгаданому рішенні немає жодних пояснень потреби реорганізації. 

– Як би я писав це рішення, то я би вираховував економічну складову, куди би входила інформація про виплату зарплат, про тендерні закупівлі та інше. В цьому проекті такого немає, – каже Юрій Пацюрко. 

Натомість, за його словами, там є тільки вимога ліквідації трьох юридичних осіб – Львівської станції швидкої медичної допомоги, Дрогобицької станції швидкої медичної допомоги та Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Замість них створять іншу юрособу, яка називатиметься «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф». Кажуть, що вже навіть є персона, яка очолить нову структуру. Проте ім’я її публічно ніхто не озвучує.  

Як стало відомо «Щоденному Львову» з власних джерел, на посаду керівника нової структури претендують дві особи – Микола Хобзей, директор департаменту лікувально-профілактичної допомоги МОЗ України, та Наталія Поважук, головний лікар КП «Львівська станція швидкої медичної допомоги».

Юрій Пацюрко не розуміє, як буде відбуватися реорганізація. Але, за логікою таких змін, найперше – звільнятимуть працівників. Однак про це їх мають  попередити за три місяці. Так вимагає законодавство України. По-друге, потрібно буде оформляти нові ліцензії на медичну практику, на використання наркотиків, сертифікувати всі автомобілі, робити державну реєстрацію. І по-трете, необхідно буде передавати майно. Для цього доведеться робити інвентаризацію, створювати комісії і возити її по всіх приміщеннях, які займають «швидкі». Оскільки проект рішення облради не зазначає, за які кошти їздитиме комісія, директор Львівського обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф прогнозує, що заберуть пальне у «швидких», які мають обслуговувати виклики. 

– Мене заросили на засідання депутатської комісії вже після того, як цей проект рішення був поданий на розгляд. Проте жодної відповіді на свої питання я не отримав. Наша команда не бачить можливості втілити цей проект рішення в життя так, як оце там написано, –  наголошує Юрій Пацюрко. 

Голова профспілкової організації Львівського обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф  Людмила Гера довідалася про майбутні процеси з чуток та мережі Інтернет. 

– На сайті облради вже є проект рішення та протоколи засідань комісії з питань охорони здоров’я. В жодному з цих рішень іншої інформації, крім майнових комплексів та призначення т.в.о, не сказано ані слова про кадрові рішення та кадровий супровід цього процесу. Там написано «припинити діяльність», – каже вона. 

За її словами, профспілка звернулася до облради з листом, де просила пояснити, що відбувається. 

– Пришла відповідь, що питання цього процесу розглядається, – каже Людмила Гера. 

Юрій Пацюрко нагадав, що реорганізація медицини катастроф вже відбувалася у 2013 році. 

– Враження тобі були не дуже приємними. Люди приїжджали до Львова, писали ті заяви на звільнення і відразу – на зарахування на роботу. Це при тому, що вони були попереджені про таку ситуацію за два місяці і при повному юридичному супроводі. Ми кожній людині все пояснювали, – згадує він. 

Довідка

Процедура реорганізації служби екстреної медичної допомоги та медицини катастроф на Львівщині закінчилася у 2013 році (на виконання вимог закону України «Про екстрену медичну допомогу»).

Нову редакцію статуту комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» було зареєстровано 7 березня 2013 року. 21 січня 2016 року депутатським комісіям презентовано проект рішення сесії сьомого скликання Львівської обласної ради «Про реорганізацію служби екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Львівській області». Мова йде про припинення діяльності нещодавно створеного комунального закладу «Львівський обласний центр екстреної медицини та медицини катастроф» для утворення комунального закладу «Центр екстреної медицини та медицини катастроф». 

Також вирішено, що, крім Львівського обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф, буде реорганізовано ще дві стратегічні для медицини області медичні установи – Львівську станцію швидкої медичної допомоги та Дрогобицьку станцію швидкої медичної допомоги. 

Згідно з проектом рішення сесії облради робота цих трьох установ – Львівського обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф, Львівської станції швидкої медичної допомоги та Дрогобицької станції швидкої медичної допомоги – буде припинена заради створення нової юридичної особи – Центру екстреної медицини та медицини катастроф.

Передбачено, що на час такої реорганізації всією екстреною медициною області буде керувати «виконувач обов’язків головного лікаря» – допоки не затвердять обрану особу на посаду головного лікаря.

Архіви