«Швидким» на Львівщині бракує медиків, тому допомогу надають навіть водії

У 80 випадках зі ста на виклики до пацієнтів у «швидкій» приїжджають тільки водій та фельдшер.

Про це сьогодні, 8 лютого, під час прес-конференції на тему: «Як реорганізація служби екстреної медицини Львівщини може зупинити надання населенню екстреної медичної допомоги», що відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив директор Львівського обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф Юрій Пацюрко.

– Пацієнт очікує отримати допомогу саме від бригади медиків. А не від одного медика-фельдшера. Я говорю зараз про мешканців області, – уточнив він. 

За його словами, він моніторить скарги пацієнтів і переважна більшість звернень громадян стосується невчасного приїзду карети «швидкої допомоги», нетривалого перебування лікарів на виклику. 

Голова профспілкової організації Львівського обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф Людмила Гера зізналася, що нардепи, які на вихідні приїжджають до своїх помешкань у Львівській області і яким потрібна була екстрена медична допомога, скаржилися, що їм надавали допомогу фельдшер та водій. 

– Нам катастрофічно бракує персоналу. Нам бракує людей, які сядуть у ті карети «екстреної медичної допомоги», – каже Юрій Пацюрко. 

За його словами, ті люди, які зараз працюють у «швидкій», пройшли  тренування та всі навчання. 

– Але в нас немає ставок, щоби забезпечити повноцінний склад бригади. А склад бригади – це водій, лікар і фельдшер, – каже він.

А насправді на виклик приїжджають тільки фельдшер і водій. 

За його словами, якщо така «швидка» приїжджає на ДТП, де може бути кілька постраждалих, то цей один фельдшер повинен посортувати пацієнтів, викликати інші бригади та надавати допомогу потерпілим. 

– На сьогодні ми вже навчаємо своїх водіїв надавати першу домедичну допомогу. Він також бере участь у допомозі, якщо є в цьому потреба, – каже директор Львівського обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф. 

Довідка

Сьогодні «швидка» області обслуговує від 1200 до 1600 викликів за добу. В середньому на одну бригаду припадає до 15 викликів.

Архіви