Львівська юстиція склала антирейтинг 10 суддів

Львівська юстиція склала рейтинг десяти суддів на Львівщині,які найчастіше безпідставно відмовляють юстиції у задоволенні подань про обмеження права виїзду за кордон боржників. Прізвища цих суддів будуть подані до Вищої кваліфікаційної комісії.

Про це сьогодні, 12 серпня, під час прес-конференції на тему:

«Як змінюється система юстиції в Україні? Результати ключових реформ у сфері юстиції», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив начальник головного територіального управління юстиції у Львівській області Ярослав Жукровський.

Він не назвав прізвища цих суддів. Але повідомив, що вони працюють в Галицькому, Залізничному, Шевченківському, Золочівському та Пустомитівському судах.

Як пояснив начальник головного управління юстиції у Львівській області, для того, щоби змусити злісного боржника сплачувати свої борги за рішенням суду, виконавчі служби використовують різні методи. Серед них є і заборона виїзду за кордон.

Проте суди, які виносять рішення про стягнення заборгованостей, не підтримують такого методу виконання своїх же рішень. Торік з 1400 подань про обмеження права виїзду за кордон боржників у Львівській області, суди задовільнили лише 24 відсотки. Цього року з 700 подань – лише 152.

– Виконавче провадження є завершальною стадією виконання судового рішення. І ми не розуміємо, чому суди не зацікавлені в тому, щоби судове рішення в повному обсязі і належно було виконано, – дивується Ярослав Жукровський. 
Саме тому, за його словами, виконавча служба звернулася до ВКК суддів. І найближчим часом ці судді, які ввійшли в антирейтинг суддів, будуть пояснювати свої дії вже в рамках службових розслідувань. 

Архіви