Львів’яни за реконструкцію доріг «платять» припиненням енергопостачання

У Львові працівники ПАТ «Львівобленерго» незадоволені роботою турецької компанії «Онур», працівники якої під час ремонту доріг тільки цього року пошкодили 16 кабельних ліній і залишили мешканців міста без електропостачання

Про це сьогодні на прес-конференції повідомив начальник Львівських міських електромереж ПАТ « Львівобленерго» Ігор Гнатюк.

Як повідомив Ігор Гнатюк, головний підрядник «Львівавтодору» не бажає уже три роки  виконувати вимоги чинного законодавства України у питаннях роботи в охоронних зонах електронних мереж.Також Ігор Гнатюк додав, що збитки, які наносить компанія «Онур» Товариству із кожним роком збільшуються.

«Недовідпуск електроенергії цього року, тобто неодержання послуг нашими споживачами склало 3 450 млн кВт/год. Це дуже серйозна цифра, ми добре попрацювали, щоб підготувати мережі в зимовий період, а наразі не можемо гарантувати надійне енергопостачання нашим споживачам», – зазначив Ігор Гнатюк.

В свою чергу директор ЛКП « Львівавтодор» Олег Береза повідомив, що  компанія «Онур» відшкодувала усі кошти, які були «виставлені» ПАТ « Львівобленерго», а це  близько 130 тис. грн. тільки цього року.

Окрім того, директор ЛКП « Львівавтодор» додав, що наразі відшкодували ПАТ «Львівобленерго»  80 %  зазначеної суми.Також Олег Береза повідомив, що відповідно до кредитного договору, який укладений між підприємством «Львівавтодор» та Європейським банком реконструкції та розвитку, працівники компанії «Онур» не мають права прокладати енергомережі.

«Ми  можемо тільки профінансувати роботи, щодо забезпечення збереження тих чи інших комунікацій»,  – зазначив Олег Береза.

Однак керівник відділу корпоративних зв’язків ПАТ «Львівобленерго»  Галина Єлісеєнко зазначила, що мова йде про діючі кабелі, а не про прокладання нових.

«Підрядником не здійснюється винесення кабельних ліній електропередач за межі проїжджої частини», – повідомила  Галина Єлісеєнко.

Також, за її словами, затрачаються додаткові ресурси Товариства на відновлення пошкоджених кабельних електромереж, які могли б бути спрямовані на планові роботи щодо підвищення надійності та безпеки роботи енергозбереження.

Загалом за період 2010-2013 років під час реконструкції доріг Львова пошкоджено 77 кабельних ліній електропередач, у результаті чого нанесені матеріальні збитки склали 265, 5 тис. грн.

Нагадаємо, 21 жовтня, о 19:00 год. підрядною організацією, яка виконує ремонти доріг у Львові, було пошкоджено кабельну лінію напругою 0,23 кВ по вул. Степана Бандери, в результаті чого знеструмлено чотири будинки по вул. Степана Бандери №№ 3, 5, 7, 9, у тому числі Львівський будинок органної та камерної музики.

Архіви