Львів’яни не повинні платити за евакуацію автомобілів на штрафмайданчик

Львів’яни не знають, що мають право забрати евакуйований на штраф майданчик автомобіль, при цьому не сплачуючи 289,98 грн. штрафу за його переміщення.

Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив громадський діяч Теодор Дяків та громадські активісти проекту «Дорожній контроль».

Міський голова Львова Андрій Садовий заявляє, що юридичні аспекти функціонування евакуаторів у місті вдалось врегулювати, тож вони і надалі працюватимуть для «комфорту мешканців».

Однак, під час виступів мер не згадує, аби «викрадачі автомобілів» працювали на законних підставах, евакуйовані авто із штрафмайданчика власникам повинні віддавати безкоштовно.

Таку норму у рішенні виконкому № 388 від 1 червня 2012 року щодо запровадження евакуаторів Львівська міськрада внесла на задоволення протесту прокурора.

Відтак, у новому рішенні № 576 від 16 серпня 2012 року скасували додатки, які затверджували вартість переміщення автомобілів та передбачили добровільну сплату за евакуацію.

«Другий документ – Рішення від 16 серпня, видане на задоволення протесту прокурора. Нове рішення скасувало додатки № 1,2,3 до попереднього рішення. Ці пункти стосуються плати за евакуацію, тим не менше, після скасування 16 серпня цих додатків, у квитанціях і далі вказують конкретну суму – 289 грн. 98 коп. за евакуацію – це окремі фрагменти із скасованих додатків», – заявив Дяків.

Він запевняє, львів’яни мають повне право забирати автівки із штрафмайданчиків, на заплативши жодної копійки.

Однак, у ЛКП «Львівелектротранс», на рахунки якого і досі поступають кошти за евакуацію, про дію рішення від 16 серпня нічого не знають. На запит активістів громадського проекту «Дорожній контроль» керівник «Львівелектротрансу» Орест Козак відповів, що підприємство керується рішенням від 1 червня і нічого не знає про рішення від 16 серпня.

«Ми звернулись до прокуратури, виклавши всі порушення у скарзі, через два дні прокуратура направила цю скаргу Синютці (перший заступник міського голови). Не відомо чи вона буде розглянута і чи буде якийсь результат. Прокуратура реагує дуже формально», – повідомив громадський активіст Андрій Процьків.

Архіви