Львів’янам з вул. Стрийської, 53 не відшкодовують зайво сплачені кошти за тепло

Мешканці будинку на Стрийській, 53 у Львові три роки поспіль чекають перерахунку зайво сплачених за тепло коштів. Ще у кінці 2006 року було встановлено що в період з 10 жовтня 2002 року по 21 грудня 2006 року їх тариф на теплопостачання був завищений, внаслідок застосування завищеного розміру максимального теплового навантаження. Про це 28 грудня під час прес-конференції повідомив мешканець будинку Орест Тимочко.

За його інформацією, наприкінці 2006 року територіальне Західне контрольно-ревізійне управління Контрольно-ревізійного департаменту Міністерства оборони України здійснило перевірку діяльності будинкоуправління №2, що обслуговує будинок на вул. Стрийській, 53. У ході перевірки виявилося, що, замовляючи обрахунок розміру максимального теплового навантаження, працівники будинкоуправління № 2 Львівської КЕЧ у 2002 році замість розрахункового об’єму опалювальної частини будинку надали для розрахунків ДП «Львівський проектний інститут» дані з технічного паспорта будинку. На основі цих даних було вирахуване теплове навантаження у 0,465 Гкал/год.

Коли ж у 2006 мешканці замовили в іншої проектної організації, ДІ «Містопроект», новий опитувальний лист споживача теплової енергії, то отримали розмір максимального теплового навантаження у 0,275 Гкал/год. Виявилося, що протягом чотирьох років ця величина була завищена на 59%.

І хоча у 2006 році ЛМКП «Львівтеплоенерго» після перевірок погодилося переглянути тариф, і відтоді мешканці сплачують за тарифом із зменшеним максимальним розміром теплового навантаження, попередньо зайво сплачені кошти їм не повертають.

У мешканців будинку № 55 на вул. Стрийській – аналогічна проблема, у їхньому тарифі на теплопостачання досі застосовується величина максимального теплового навантаження у 0,465 Гкал/год. Мешканці судяться із будинкоуправління №2 Львівської КЕЧ. Про це повідомив мешканець цього будинку Валерій Мишаківський.

Голова громадської організації «Вартові закону», яка допомагає мешканцям будинків обстоювати їх інтереси, Олексій Вєренцов зазначив, що коли застосовували теплове навантаження у 0,465 Гкал/год., то виходило, що загалом мешканців цих двох чотирнадцятиповерхових будинків на 10 тис. гривень за місяць.

О.Вєренцов як член регіональної міжвідомчої групи з боротьби з корупцією у складі УСБУ Львівської області закликав львів’ян самостійно виготовляти опитувальні листи споживача теплової енергії, щоб перевірити, чи не нараховують їм зайвого.

Архіви