Львів’ян від заробітчанства за кордоном може зупинити зарплата в 500 євро

Компанія «Фуджікура» перенесла своє виробництво з Румунії до України, тому що румуни відмовлялися працювати за 700 євро в місяць.

Про це сьогодні, 26 квітня, під час прес-конференції на тему: «Ринок праці Львівщини: проблеми та перспективи», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк.

– Проте, на жаль, в Україні «Фуджікура» не запропонувала такої ж зарплати. Якби вони відразу поставили рівень зарплати хоча би – 400 євро, то охочих працювати у них було би більше. Наразі вони шукають працівників в інших областях, – директор обласного центру зайнятості вважає, що з часом менеджери заводу змушені будуть підвищити зарплати.

За його словами, ринок праці в Україні не встигає з оплатою за іншими країнами.

– Але й у нас вже спостерігається ріст зарплати. Навіть якщо це робиться адміністративними способами. Коли піднімали мінімальну зарплату, то бізнес казав, що неможливо її виплачувати. Адже вона була вдвічі меншою. Але ж виплачують, – Василь Барилюк передбачає, що невдовзі мінімальна зарплата становитиме до десяти тисяч гривень.

За аналізом Львівського обласного центру зайнятості, зарплата, яка закріпила би українців на місцевому ринку праці, має становити еквівалент 500 євро на місяць.

Архіви