Львів став музою для книги про Донбас – автор

Львів надихнув журналістку з Донецька Світлану Єременко написати книгу про Донбас. Про це вона сьогодні повідомила під час презентації збірки оповідань "Терикони під літаком" у Львівському прес-клубі.

У презентації взяли участь Світлана Єременко, авторка книги "Терикони під літаком"; Володимир Шовкошитний, директор видавництва "Український пріоритет";Микола Шимчук, художник; Тетяна Вергелес, головний редактор ІА "ZIK";Ірина Штогрин, журналіст «Радіо «Свобода»; Ярослав Кендзьор, громадський діяч, народний депутат VI скликання.

Жоден президент, уряд і парламент не працювали, аби Донбас став українським – такий висновок випливає з книги Свтілани Єременко.

Збірка оповідань «Терикони під літаком» Світлани Єременко нещодавно здобула першу премію в конкурсі «Літературні відкриття року», яку присуджують за найкращий дебют у прозі.
До книжки Світлани Єременко увійшли твори, опубліковані протягом останніх років у журналах «Київ», «Дніпро», «Березіль», в «Українській літературній газеті», «Літературній Україні», антології сучасного українського оповідання «Похід через засніжений перевал». Її оповідання відразу були помічені критикою, і в різних виданнях з’явились розлогі рецензії на творчість письменниці. 
Журнал «Forbes Україна» (15 березня 2016 року) анонсував «Терикони під літаком» Світлани Єременко серед п’ятьох літературних новинок сезону, якими варто поповнити бібліотеку, поряд з новими роботами Чака Поланіка, Мішеля Уельбека, Маріо Вайгас Льйоси та Діни Рубіної.
«Нас усіх можна привітати з прибуттям до літературного цеху соціального жанру непересічної авторки», –  написав у «Дзеркалі тижня» (18 березня 2016 року) відомий літературний критик Ігор Бондар-Терещенко.
Провідною темою Світлани Єременко є проблеми людини в сучасному українському суспільстві:«Мені цікаво досліджувати людину. Цікаво зрозуміти, чому в тих чи інших ситуаціях людина вчиняє саме так, а не інакше, якими чинниками – моральними, психологічними – вона керується». Особливу увагу письменниця приділяє проблемам жінки. У її творах жінка постає ніжною й пристрасною та водночас активною і вольовою особистістю, яка вміє відстоювати свої принципи.
Оповідання Світлани Єременко захоплюють динамічним сюжетом, який тримає в напрузі, вишуканими еротичними сценами, психологізмом. Герої творів настільки життєві, що в читача мимоволі виникає асоціація із собою, своїми власними переживаннями. А зазвичай відкриті фінали оповідань змушують його, всупереч очікуваній банальній розв’язці, замислюватися над філософією буття.
«…Ніби хтось, похапцем збираючи найнеобхідніше, залишив у покинутій хаті фотоальбом. Ця хата – Донецьк. Цей фотоальбом – розмаїття доль і облич, в якому хоча б на одній зі світлин читач обов’язково впізнає себе… Історія країни – в історіях про… кохання, гідність, зраду, віру, любов до батьківщини. Загальне і загальнолюдське, що виростає з приватного й особистого. З тих маленьких трагедій і великих злетів, котрі роблять людину загартованою і непереможною», – так коротко, але влучно охарактеризувала книгу Світлани Єременко «Терикони під літаком» письменниця Ірен Роздобудько.

Про автора

Світлана Єременко – журналістка, редакторка, медійний експерт, виконавчий директор Інституту демократії імені Пилипа Орлика. Закінчила факультет журналістики Київського державного університету ім. Т. Шевченка. Журналістську діяльність починала в донецькій обласній молодіжній газеті.  Була співзасновником та членом редколегії першої незалежної газети на Донеччині «Східний часопис». 1995 року стала співзасновником і головним редактором інформаційно-аналітичного журналу «Схід».  З 2005-го – головний редактор журналу «Аспекти самоврядування» Фундації «Україна – США» (м. Київ). З 2012-го – медійний експерт, керівник проекту з моніторингу регіональних ЗМІ, виконавчий директор Інституту демократії ім. Пилипа Орлика. Світлана Єременко – співзасновник Донецької обласної громадської організації журналістів «Донецький прес-клуб». З 2007-го –  керівник Національного прес-клубу реформ (м. Київ). 
 

Архіви