Львів-Інформ-Ресурси стане евакуатором автомобілів у Львові. Слово – за сесією

ЛКП «Львівелектротранс» та державне підприємство Міністерства внутрішніх справ України «Львів-Інформ-Ресурси» уклали угоду про евакуацію транспортних засобів, припаркованих з порушенням правил дорожнього руху, інформує прес-служба ЛМР.

За словами в.о.директора ЛКП «Львівелектротранс» Володимира Карпи, угода має бути погоджена сесію ЛМР та ДАІ. Відтак, це питання завтра планують розглянути на сесії ЛМР. Відповідно до угоди, транспортні засоби, припарковані з порушенням правил дорожнього руху, евакуйовуватимуть на арешт майданчик на вул.Конюшинній, 15.

«Це арештмайданчик міліції, там є охорона. Щоб повернути евакуйовану машину, власник має сплатити штраф», – розповів Володимир Карпа.

Як писав "Щоденний Львів", переміщення неправильно припаркованих транспортних засобів на спецмайданчики належить винятково до компетенції органів Державтоінспекції, а не ЛКП «Львівелектротранс» та «Львівавтодор». На цьому наполягає прокуратура Львова, яка подала позов до Львівського окружного адміністративного суду.

Прокурор прокуратури міста Львова Наталія Гурська розповіла у відеопрограмі "6 хвилин про" Львівського прес-клубу про те, що прокуратура Львова 14 жовтня розпочала кримінальне провадження за ч. 1 ст. 365 КК України, за фактом перевищення службових повноважень посадовцями комунальних підприємств – ЛКП «Львівелектротранс» та «Львівавтодор», які без участі працівників ДАІ безпідставно у примусовому порядку евакуювали на майданчики для тимчасового тримання понад 300 автомобілів, чим порушили конституційні права їхніх власників. Такий наслідок перевірки, яку здійснила прокуратура. 

А Законом України "Про дорожний рух" і Кодексом України про адміністративні порушення визначено, що лише працівник ДАІ наділений правом приймати рішення про переміщення транспортних засобів чи їх тимчасове затримання.

"Кодекс України про адміністративні порушення подає вичерпний перелік правових підстав, під час яких працівники державтоінспекції можуть приймати рішення про переміщення транспортних засобів та їх тимчасове затримання. Зокрема, у статті 265 КУАп зі значком 2 зазначено, що уповноважений працівник державтоінспекції може затримати транспортний засіб і доставити його на спеціально обладнаний майданчик для тримання транспортних засобів у разі вчинення особою адміністративного порушення. Їх, до прикладу, можна назвати кілька. Керування особою у стані алкогольного сп’яніння, під впливом наркотичних засобів, психотропних речовин та їх аналогів. Керування особою без документів або відмова особи від надання працівнику ДАІ для огляду таких документів. У разі порушення водієм транспортного засобу правил паркування і якщо це унеможливлює рух транспорту, то уповноважена посадова особа ДАІ – у Львові це відділ міського управління ДАІ – має право застосувати таке рішення", – сказала Наталія Гурська.

Отже, переміщення транспортних засобів на спецмайданчики належить винятково до компетенції органів Державтоінспекції. Про це працівники ДАІ складають належний протокол.

Чи має державне підприємство Міністерства внутрішніх справ України «Львів-Інформ-Ресурси» такі повноваження, і які кошти воно отримує за свої послуги – запит про це Львівський прес-клуб надіслав у ДАІ Львівської області.

Архіви