Льотчики матимуть право на пільгову пенсію з 45-ти років, медики, вчителі та артисти – з 50-ти

З 1 січня збільшено вік, при досягненні якого працівники освіти, сфери соціального забезпечення, медики, артисти театрально-концертних закладів та окремі працівники льотного та льотно-випробного складу авіації матимуть право на пенсію за вислугою років.

Про це сьогодні, 29 січня, під час прес-конференції на тему: «Зміни в пенсійному забезпеченні громадян у 2016 році», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Руслана Іванкова.

– До 1 січня 2016 року для них призначали пенсії за вислугою років, незалежно від віку. Проте з 1 січня встановлюється відповідний вік, – каже вона. 

Так, для працівників льотного і льотно-випробного складу пенсію призначатимуть лише після досягнення 45-и років і впродовж десяти років  цей вік буде поступово збільшено до 50-ти. 

– Щодо медиків, вчителів та працівників соціального забезпечення, які теж користувалися правом виходу на пенсію за вислугою років, незалежно від віку. Наприклад, відпрацювала в школі 25 років і 6 місяців, то звільняючись, вже мала право на такі ж пенсійні виплати, як пенсіонер за віком. Проте з 1 січня і для них теж встановлюється відповідний вік. Будуть йти на пенсію після досягнення 50-ти років, і впродовж десяти років цей вік поступово збільшується до 55 років, – каже Руслана Іванкова. 

Такі ж критерії для виходу на пенсію за вислугою років будуть застосовувати і до артистів.  

Архіви