Краматорськ вперше за 5 років сформував бездефіцитний бюджет – заступник мера

Децентралізація влади у Львівській чи Івано-Франківській області – це зовсім інше, ніж децентралізація в Донецькій області. Тим більше, це зовсім інше у розумінні тих, хто живе за лінією розмежування.

Про це під час он-лайн інтернет-відеомосту між Львовом і Донецьком (включення з Краматорська) на тему:«Децентралізація влади в умовах війни: львівський та донецький варіанти» заявив заступник голови Донецької ОДА Михайло Сливка.

«У зв’язку тими діями, які зараз відбуваються на території Донецької та Луганської області, можливо, треба дуже обережно підходити до ідеї децентралізації. Більшість людей, які зараз живуть за лінією розмежування, бачать цю децентралізацію зовсім в іншому ракурсі, ніж бачимо ми її. Тому я вважаю, що у нас повинен бути український варіант, який враховує всі ті обставини, які є зараз в Україні»,- сказав заступник голови.

Донеччанин вважає, що варто цей процес трошечки відтермінувати, аби не наламати дрова.
– Ми віримо, що скоро цих окупованих територій не буде. Ми працюємо над цим, бо ми вважаємо, що наша країна єдина. А люди, які скоїли цей злочин, я по-іншому не можу це назвати, повинні відповісти за свої дії.

За його словами, у них є своя, донецька ментальність. Адже 75 років радянської влади місцевим мешканцям втовкмачували, що Донбас – це місто шахтарів, металургів, трударів, які годують всю Україну. За 23 роки України  нічого не змінилося.
З ним погодився заступник міського голови міста Краматорськ Андрій Панков.
– Зараз, коли проводяться бойові дії на наших територіях, треба більш уважно віднестися до цих територій, – вважає він.

Але, на його думку, те, що зараз пройшли зміни у бюджетному та податковому кодексі – це і є перший крок у децентралізації влади.

– Такого бюджету, який Краматорськ сформував цього року, не було десь зо п’ять років. Та самостійність, яку ми отримали, дозволила нам сформувати бездефіцитний бюджет, врахувати всі потреби бюджетної сфери, і деякі, навіть, капітальні вклади ми плануємо скерувати на розвиток міста. Тому поки що я бачу тільки позитив, – каже Андрій Панков.

Архіви