Колишні регіонали очолили п’яту частину райрад в Україні, – експерт

На місцевих виборах Блок Петра Порошенка виграв у 173-х районах, а у 178-х мають своїх голів районних рад. Партія «Опозиційний блок» виграла у 59-ти районах в східній частині Україні, однак посади голів районних рад їм вдалося здобути лише в 30-ти радах. Про це сьогодні, 23 грудня, під час прес-конференції на тему: «Нові «старі» обличчя місцевих рад: зрада чи перемога?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив керівник МАГ «Цифра» Назар Бойко.

За словами експерта, 234 голови нинішніх райрад були депутатами в  2010 році.
– Кожен дев’ятий кандидат мав попередній досвід роботи в райраді, кожен третій став депутатом знову і кожен другий став головою районної ради. Отже, вони мають попередній досвід і знають, як працює ця кухня, їм не потрібно вчитися, як організовувати роботу сесій, – каже Назар Бойко.

Також цікаво дізнатися, до яких політичних сил раніше належали теперішні голови райрад. Так, із 178 голів районних рад від БПП 73 – були депутатами попередніх скликань. Причому 22 з них представляли «Партію регіонів». На другому і третьому головних місцях у райрадах – колишні представники «Нашої України» і «Фронту змін». Експерти прогнозують, що такий розклад дуже серйозно зашкодить Петрові Порошенкові на майбутніх президентських виборах.

– Із 303 голів райрад від партії «Батьківщина» 33 мають попередній досвід роботи в райрадах. І десять з них були обрані саме від цієї політичної сили. Це ( “Батьківщина” – ЩЛ) чи не єдина організація, яка відповідає розумінню політичної партії, – каже Назар Бойко.

Також він повідомив, що 90 депутатів, які очолили районні ради, – це колишні представники Партії регіонів.
– Це – 20 відсотків, це дуже багато, – каже експерт.

За словами Назара Бойка, 15 депутатів районних рад, які у 2010 році обиралися від Партії регіонів, цього року виграли вибори під прапорами ВО «Свобода». Проте всі шість голів райрад від цієї партії і минулого скликання були в «Свободі».

Архіви