Ключем до перемоги на місцевих виборах була ідеологія, – опитування

Оксана Дащаківська

Найбільш вагомий внесок в успіх тієї чи іншої політичної партії на місцевих виборах зробила її ідеологічна позиція. Таку думку висловили експерти, що взяли участь в опитуванні КВУ щодо місцевих виборів 2010 року.

Як розповіла виконавчий директор ЛОГО Комітету виборців України Оксана Дащаківська на засіданні Незалежного громадського прес-центру "Львівський вибір 2010" 17 листопада, опитування експертів щодо місцевих виборів 2010 року проводилося у два тури – одне анкетування відбулося у середині жовтня, інше – уже після голосування. Загалом по Україні у ньому взяло участь більше 200 експертів, на Львівщині ця цифра становила 18 експертів у першому турі, і 22 – у другому.

Зокрема, результати опитування вказують на те, що ідеологічна позиція, на думку експертів, становила 30% успіху тієї чи іншої політичної партії на виборах. Окрім того, фахівці виокремили також важливість довготривалого сприйняття того чи іншого політичного бренду як такого. Водночас експерти вказали і на те, що серед усіх видів ЗМІ найбільше на результати виборів на Львівщині вплинуло місцеве телебачення.

Окрім того, переважна більшість опитаних експертів вважає, що передвиборча кампанія як в цілому по Україні, так і зокрема на Львівщині, велася із досить великою кількістю брудних технологій, а окремі кандидати та партії володіли значними перевагами над своїми конкурентами внаслідок позазаконних дій, що суттєво вплинуло на волевиявлення.

Що стосується рівня застосування адміністративного ресурсу під час виборів, то і його експерти оцінили як високий. Щоправда, перед виборами на Львівщині його оцінювали майже на бал вище, аніж після голосування, однак Оксана Дащаківська висловила переконання, що насправді його рівень був стабільно високим і не відрізнявся до і безпосередньо під час виборів.

На прес-конференції 17 листопада Оксана Дащаківська також висловила думку, що політичні партії не вміють працювати з виборцями на місцях і артикулювати ті проблеми, які виборців непокоять.

Архіви