Хто залатає дірку: львівський лікар розповів, що має зробити для медицини громада, а що – центральна влада

Органи місцевого самоврядування повинні долучитися до медичної реформи і допомогти реорганізувати вторинну ланку медичної системи. За планами, це мало статися ще 2020-го року, але нині ми бачимо, що стаціонарні медичні заклади ніхто так і не почав реформувати. Втім, на місцеву владу не можна класти ті зобов’язання, які не виконали чиновники МОЗ, Міністерство фінансів і Кабмін.

Так вважає Мирослав Брегман, лікар, координатор медичної експертної групи Української Галицької Партії:

– Медицина – це маркер ефективності влади у будь-якому суспісльстві, –  упевнений він. – Висновки того, як ефективно працює влада, ви можете зробити за станом наших лікарень і якості лікування. Первинну ланку реформували, декларації із сімейними лікарями попідписували і – тиша. А «вторинка» стоїть у черзі і очікує. Між тим, дороги назад немає.

Органи місцевого самоврядування мусять максимально підтримувати медиків, каже Мирослав Бергман. І Львівщина має бути прикладом цього, пише DailyLviv.

– Але чи можуть органи місцевого самоврядування взяти на себе функції держави? Ні. Справді, можна допомогти із закупівлею обладнання, привабити вищими зарлатами і житлом лікарів зі Львова в ті ОТГ, де бракує медиків. Все це – в руках місцевої влади. Але як територіальні громади мають залатати ту фінансову діру, яку утворили Мінфін і влада? Вони і не зможуть, і не повинні цього робити, –  наголосив він.

Найперше завдання місцевих громад – знайти фахових керівників медичних закладів, які будуть високоякісними менеджерами, вважає Мирослав Брегман.  Але знімати відповідальність з київських чиновників, які завели реформу в глухий кут, не можна.

Ці думки Мирослав Брегман озвучив під час експертної відкритої дискусії «Медична реформа: продовжити, не можна зупинити!», яку у Львівському пресклубі організувала Юлія Гвоздович, кандидатка на посаду міського голови Львова, депутатка ЛМР.

Відео: Львівський пресклуб

Архіви