Касовий ордер на старому бланку тягне на штраф – 50 тисяч гривень

5 січня 2018 року вступила в дію постанова НБУ від 29 грудня 2017 року №148 «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні».

Про це сьогодні, 14 лютого, під час відеопрограми «Бухгалтерська правда-2-2018», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила директор компанії «Академія професійного бухгалтера» Людмила Шахно.

– Вступило в дію несподівано. Ніхто її не очікував. Ми очікували зміни до Податкового Кодексу, інші зміни. А тут – НБУ затвердило нове положення, – говорить аудитор про неочікуваний «подарунок» бухгалтерам «під ялинку».

Перше, на що звернули увагу фахівці, це – на нові форми бланків.

– Ми вже маємо досвід, коли фіскали трактували оформлення касових операцій не на таких бланках як неоприбуткування. Тобто – це штрафи. Якщо ми оформимо прихідний касовий ордер на десять тисячу гривень не на такому бланкові, то штраф може становити до 50 тисяч гривень, –  Людмила Шахно каже, що навіть друкарні ще не надрукували нових бланків. Тому зараз НБУ пропонує дозволити до 1 липня застосовувати і старі, і нові бланки. Проте наразі це тільки пропозиції.

Окрім проблем з бланками, все інше в положенні директорка оцінює позитивно.

Наприклад, п.12 вищезгаданого положення дозволяє установі чи підприємству самостійно розробити та затвердити внутрішнім документом порядок оприбуткування готівки в касі. Але цей порядок не повинен суперечити законодавству України. 

Архіви