Юридичним споживачам електроенергії змінили правила подання показників лічильників

До 1 грудня 2018 року всі юридичні споживачі електроенергії повинні створити собі «Персональний кабінет на сайті ПрАТ «Львівобленерго» та подавати показники лічильників тільки он-лайн.

Про це сьогодні, 5 червня, під час прес-конференції на тему: «Кардинальні зміни з подання показників електроенергії для юридичних споживачів», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив директор з маркетингу ПрАТ «Львівобленерго» Андрій Скрипник.

– З 11 червня набувають чинності нові «Правила роздрібного ринку електроенергій». Ці правила запроваджують вимоги, згідно з якими юридичні споживчі повинні подавати показники лічильників електроенергії впродовж трьох календарних днів після закінчення розрахункового місяця, тобто з 1 до 3 числа включно, наступного місяця, – каже він. 

За словами Андрія Скрипника, раніше юридичні споживачі мали свій, визначений день, коли подавали показники.

– На підприємстві енергетикові виписували відрядження на цілий день. Він з паперами їхав до нас, витрачав на подання показників півгодини. А потім цілий день займався своїми справами. Ми переконали керівників підприємств, що це – нераціонально витрачений час працівника та гроші підприємства, – говорить заступник начальника відділу розрахунків та договорів ПрАТ «Львівобленерго» Зіновій Дзюрко.

Тому, на його думку, набагато ефективніше користуватися «Персональним кабінетом». Цією послугою вже скористалися понад 10 тисяч юридичних споживачів.

За словами начальника відділу технічного аудиту ПрАТ «Львівобленерго» Олега Пастернака, зараз ПрАТ «Львівобленерго» додатково розробляє можливість подання показників лічильників через електронну пошту та смс-повідомлення. Адже ця послуга вже добре протестована фізичними споживачами. 

Нові вимоги стануть чинними з 1 грудня. До того часу юридичні споживачі мають можливість створити свій «Персональний кабінет» та навчитися ним користуватися. Інструкція є на сторінці  https://info.loe.lviv.ua/ . 

– Якщо з 1 грудня юридичні споживачі не подаватимуть показники лічильників вчасно, тобто з 1 до 3 числа наступного місяця, то їм нараховуватимуть за середньодобовим споживанням, визначеним на основі його попередніх показників. Але такий розрахунок може не відповідати тому, що є на лічильниках, – попереджає директор з маркетингу ПрАТ «Львівобленерго» Андрій Скрипник. 

За його словами, зараз підприємство обслуговує 950 тисяч абонентів. З них – 36 тисяч юридичних споживачів, які мають на балансі сто тисяч лічильників. 

Архіви