Ініціатори звільнення Сех поскаржаться Турчинову і Махніцькому

Представники громадських організацій Львівщини продовжують наполягати на тому, аби голова Львівської ОДА Ірина Сех не порушувала законодавство щодо суміщення посаду, і або склала мандат народного депутата, або написала заяву на звільнення з посади губернатора. Свої вимоги вони озвучили сьогодні, 13 травня, під час прес-конференції.

На прес-конференції були присутні представники ГО «Дорожний контроль-Львів», ГР «Автономний опір», ГФ «Народна Самооборона», ГО «Активне товариство Львівщини», ГО «Варта-700», ГО «Вектор європейського розвитку – Варто», ГФ «Рабів до раю не пускають», ГІ «Автосотня самооборони», ГО «За Правду за Людей», ГО «Комітет з боротьби з організованою злочинністю та корупцією», ГФ «Афганська сотня».

Як заявили громадські активісти, їх не влаштовують вчорашні обіцянки Ірини Сех написати заяву на звільнення з просади голови ОДА після президентських виборів 25 травня, оскільки вони остерігаються застосування в області адмінресурсу під час виборів.

Голові Львівської ОДА також дорікнули, що вона досі не звільнила з посад чиновників, які працювали за часів Януковича. «Люстраційний комітет передав Ірині Сех список з 11 прізвищ таких чиновників, деякі з них досі на посадах», – сказав представник «Народної самооборони» Юрій Мартинюк.

Сотник Афганської сотні Ігор Шепа дорікнув губернатору невиконанням рішення РНБО про створення загонів територіальної оборони у Львівській області, мовляв, у інших областях такі загони створені давно.

Водночас представник Автономного опору Зенон Дешак поскаржився на те, що однопартійці голови ОДА, представники ВО «Свобода», постійно зривають їхні акції і подають на автономів скарги в прокуратуру, міліцію тощо.

Всі претензії до голови Львівської ОДА активісти мають намір викласти у листі до в. о. президента України Олександра Турчинова та в. о. генерального прокурора Олега Махніцького. Звернення відправлять, щойно його підпишуть представники громадських організацій.

Протестувальники також заявили, що відкидають звинувачення в тому, нібито за їхніми акціями стоять якісь місцеві впливові і багаті люди. Вони попросили владу області навести докази цих звинувачень.

Нагадаємо, учора, 12 травня, під будівлею Львівської ОДА сталася сутичка між мітингувальниками, які прийшли вимагати відставки голови ОДА Ірини Сех, та прихильниками ВО «Свобода».

Прихильники Ірини Сех стали кордоном перед входом до Львівської ОДА і взяли до рук плакати на її підтримку. Натомість їхні опоненти прийшли з плакатами, на яких були вимоги до голови ОДА припинити суміщати дві посади: голови ОДА та народного депутата від ВО «Свобода».

Прихильники «Свободи» взялися за мітингувальників і почали нищити їхні плакати. Зчинилися шарпанина, яку припинила міліція. Сутичка переросла у словесну: свободівці скандували «Тітушок геть!», «Майдан за Сех!», а їхні опоненти – «Геть «Свободу» з України!» тощо.

Архіви