Частина львівської інтелігенції виступила на підтримку Порошенка

Представники інтелігенції Львова вирішили об’єднатися заради того, щоб обрати президента у першому турі виборів. 13 травня вони звернулися до громади із проханням підтримати кандидата в президенти, який має найбільший рейтинг. Проукраїнських кандидатів з низьким рейтингом просять зійти з дистанції.
«Нам не розходиться, який саме кандидат має бути обраний. Ми підтримуємо того, хто має найбільший відрив від інших. Зараз боротьба йде між демократичними кандидатами, що абсолютно неприйнятно. Це не те, чого вимагав Майдан», – наголосила голова Світової федерації українських лемківських об’єднань, співачка, науковець Софія Федина.

На її думку, обрання президента в першому турі є одним із головних кроків для стабілізації ситуації в Україні, бо «невідомо, чи Україна утримається до другого туру».

Під зверненням підписалися понад 30 львівських науковців, митців, бізнесменів та громадських діячів (список).

Громадський діяч, поет Ігор Калинець зазначив, що мистецько-наукові кола підтримують кандидатуру Петра Порошенка. «У мистецько-наукових колах Порошенко є бажаний. Ми звертаємося до всіх наших патріотичних сил, щоб вони зійшли з дистанції на користь Порошенка», – закликав Ігор Калинець.

Він додав, що діаспора також готова підтримати кандидатуру Порошенка. «Зараз світове українство шукає кого б підтримати. Воно зорієнтоване на цю особу (Порошенка, – ред.)», – зазначив Калинець.

Український футболіст і тренер Мирон Маркевич теж висловися за підтримку єдиного кандидата. «У мене немає жодних сумнівів, що Порошенко – єдиний кандидат, за якого потрібно голосувати. Думаю, що інші кандидати повинні поступитися на його користь», – сказав Маркевич.

Підприємець і громадський діяч Ярослав Рущишин вважає, що поведінка теперішніх кандидатів у президенти показує, що вони залишаються політиками ХХ століття. На його думку, сучасні політики повинні вміти домовлятися.

«Щоб стати політиком ХХІ століття, потрібно думати про стратегічну мету, а не особисті амбіції. Добру поведінку показав Кличко, який зійшов з дистанції», – пояснив Рущишин.

Як зазначила Софія Федина, така ініціатива вже давно витала в повітрі. За її словами, представники інтелігенції вирішили, щоб ідея стала громадським рухом, який буде контролювати того, хто виграє вибори.

Нагадаємо, що вибори президента відбудуться 25 травня. Вибори президента України мають відбутися 25 травня 2014 року. За інформацією соціологів, фаворитом передвиборчої гонки є нардеп Петро Порошенко. За нього, за даними соціологічної групи «Рейтинг», готові проголосувати 34,3% виборців, за Юлію Тимошенко – 11,1%, за Анатолія Гриценка – 3,6% опитаних. Рейтинг Тягнибока та Богомолець становить близько 2%.

Архіви