Євген Нищук може втратити посаду через Тараса Возняка – ГО

Міністр культури Євген Нищук може поплатитися посадою через призначення Тараса Возняка директором Національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького.

Учора, 14 вересня, міністр культури України Євген Нищук підписав наказ про призначення Тараса Возняка на посаду генерального директора  Національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького. Але, якщо міністр не скасує свого наказу та не оголосить нового конкурсу на цю посаду, то члени сорока громадських організацій обіцяють зібрати підписи за відставку самого Євгена Нищука.

Про це сьогодні, 15 вересня, під час прес-конференції на тему: 
«Святкування на державному рівні Року Бориса Возницького. Призначення на посаду генерального директора Національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького нефахівця Т. Возняка та його наслідки для музейної галузі?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив член правління Українського фонду культури, член правління ГО «Конгрес української інтелігенції» Валерій Потюк.

Він стверджує, що Міністерство культури повинно були відхилити кандидатуру Тараса Возняка, коли той лише подав документи на конкурс. І вже ні за яких обставин не можна було його призначати на таку відповідальну посаду.

За словами Валерія Потюка, нинішній переможець конкурсу не відповідає вимогам, які були оголошені для участі в конкурсі.

– Він не має фахової освіти, він закінчив політехнічний інститут за спеціальністю інженер-механік. У нього «нульовий» досвід в музейній справі, жодної хвилини ця людина не працювала у музеях. Він має суперечливий досвід в сфері культури, те, що він редактор журналу та політолог, то це не має до культури жодного стосунку, – перелічує Потюк причини, чому Тарас Возняк не міг брати участі в конкурсі. 
Член правління Українського фонду культури також закидає Тарасові Возняку наполегливі спроби обійняти посаду директора картинної галереї у Львові.

– Уперше він це зробив ще за життя Бориса Возницького, у 2012 році. Ми ще йому казали: «Та май совість, Борис Григорович ще живий». Але 22 травня цього ж року Борис Григорович трагічно загинув. І уже в червні Міністерство культури видало такий самий наказ, як оце вчора – призначити Тараса Возняка директором  Національної галереї мистецтв, – обурюється Валерій Потюк. 
Тоді громадськість виступила проти. І президент Янукович прислухався до них.

Громадський активіст звинувачує Міністерство культури в тому, що до конкурсної комісії  було включено трьох членів, які підпорядковуються йому і голосують так, як їм скаже міністр. Саме тому, за словами Валерія Потюка, 40 громадських організацій готують позов до суду про визнання результатів конкурсу недійсними.

Що стосується Лариси Возницької-Разінкової, яка після смерті свого батька очолила Національну галерею мистецтв, то ця ж громадськість вже підтримала її своїм судовим позовом.

– Кілька днів тому ми подали позов до суду з вимогою підписати контракт з Ларисою Возницькою-Разінковою.  Попередній контракт у неї закінчився рік тому. І згідно з законодавством вона тепер працює безстроково. Але минулої п’ятниці її просто не впустили на її робоче місце. Тому нам потрібне судове рішення, щоби показати поліціянту, який не впускає її на роботу, – пояснює Валерій Потюк.

Він також нагадав, що Лариса Возницька-Разумкова, на відміну від Тараса Возняка, є мистецтвознавцем, має сорокап’ятирічний досвід роботи в музеях, доцент кафедри реставрації Львівської академії мистецтв і з 2012 року працює генеральним директором. Хоча, за його словами, громадськість не наполягає, щоби саме вона очолювала Національну галерею мистецтв ім. Б. Возницького. Проте, це мусить бути фахівець не нижчого рівня. 

Архіви