Якщо ми будемо сидіти і мовчати, то втратимо державність, – Володимир Панченко

Встановлення пам’ятників Столипіну, Катерині ІІ – це не просто так. Ці речі підпорядковані стратегічній меті – перетворення України у фрагмент Великоросії. Ми повинні усвідомлювати, якщо гуманітарну політику в Україні будуть здійснювати люди, типу Табачника і йому подібних, а ми будемо сидіти і мовчати, то ми втратимо ту саму державність, яку ми здобували протягом віків.

Про це сьогодні під час прес-конференції заявив доктор філологічних наук, професор кафедри літературознавства Національного університету «Києво-Могилянська академія» Володимир Панченко.

Володимир Панченко заявив, що гуманітарна політика не повинна ставати плацдармом для перетворення України на фрагмент «рускава міра», хоча зараз така тенденція є.

«Дійсно є небезпека. Росією розроблена стратегія непрямої дії, щоб Україну перетворити у російський підрозділ. Вони діють не за законами моралі, не за законами політики. Вони діють за законами хижацької зграї», – погодився письменник Ярослав Трінчук.

Письменник закликав українців боротися з цим доброю мовою.

«Мова несе колосальний запас нашої духовної сили. Це той феномен, який захищає культурне силове поле нації. Якщо ми зможемо зробити так, щоб наше силове поле працювало на кожного українця, то ми переможемо», – підкреслив Трінчук.

Архіви