Гриценко не вийде з фракції «Батьківщина», хоч каже – Яценюк був би щасливий

Народний депутат, лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко не планує виходити з фракції «Батьківщина».

Про це він заявив сьогодні, 13 червня, на прес-конференції у Прес-клубі.

«Хоча ситуація у фракції дуже складна. І якщо приймати таке рішення, треба зважити всі «за» і «проти». Мабуть, дуже багато людей у фракції «Батьківщина», особливо керівництво, були б щасливі, якби Гриценко написав заяву і вийшов. І їм було б тоді легше лобіювати якісь провладні рішення. А так я їх зупиняю і говорю про це публічно», – зазначив Гриценко.

Він сказав, що інколи з його боку лунає критика на адресу керівництва і членів фракції. «Моя етика як людини, як офіцера полягає в тому, що перш, ніж виходити на публічну критику, треба пройти шлях прямого спілкування. Що і роблю. Я спочатку кажу в очі Турчинову, Яценюку чи Мартиненку, чи Соболєву, чи ще комусь. Потім виступаю на фракції, переконую раз, другий, тертій. І коли це не спрацьовує, потім роблю це публічно», – додав він.

При цьому, як заявив Гриценко, його найбільше бісить те, що «опозиція не дуже сильно відрізняється від влади».

Він підкреслив, що опозиція має бути альтернативою владі і в програмі, і в щоденній поведінці. Натомість, за словами політика, коли голосуються подані опозиційними лідерами законопроекти, сама ж фракція постійно недодає голосів.

«Через це зірвано скасування пенсійної реформи – три голоси не вистачило опозиції. Зірвано скасування незаконних пільг для Президента, депутатів і міністрів. Ось що мене бісить. Це наша програма. Ми з нею йшли, а тепер вона не виконується через те, хтось не може організувати роботу депутатів», – наголосив він.

Також Гриценко уточнив, що, як він вважає, зраділи би його виходу з фракції, насамперед, Яценюк і Мартиненко, а також ті, хто самі не ходять на засідання, зокрема, і ті семеро людей, які не голосували за відставку Азарова і яких він вимагав виключити з фракції.

Відповідаючи на питання про те, чи вважає він, що «Яценюк працює на Банкову», Гриценко зазначив, що «життя складніше, ніж чорно-біле».

«Я не тримаю свічку, не відслідковую, хто з ким спілкується», – заявив він.

Водночас своє бажання залишатися у фракції «Батьківщина» Гриценко пояснив тим, що там іще є люди, які «щирі і хочуть щось змінити».

Нагадаємо, напередодні Гриценко заявив, що партія «Громадянська позиція» не буде зливатися в одну партію з «Батьківщиною»

Архіви