Гриценко: 2010 рік для України може розпочатися 17 січня

Лідер «Громадянської позиції», кандидат у президенти України Анатолій Гриценко переконаний, що для України Новий рік може розпочатися 17 січня 2010-го, у день президентських виборів.

Як заявив сьогодні, 14 січня, під час прес-конференції у Львові Анатолій Гриценко, Новий рік досі не настав, оскільки досі не зникли "старі скандали, старі обличчя, старі конфлікти, стара безпорадність".

"Нічого нового 2010 року не відбулося. Те, чи настане Новий рік 17 січня, залежить від нас: чи відчуємо себе громадянами, а чи залишимося населенням, чи матимемо країну, а чи залишимось територією, на яку будь-хто може впливати. Це ціна 17 січня. Це єдиний день за 10 років, коли все залежить від людей, адже 5 років до цього моменту і 5 років після все залежить від влади", – наголосив Анатолій Гриценко.

Кандидат у президенти наголосив, що не може сьогодні спрогнозувати своїх результатів на виборах, оскільки, з його слів, вірити жодним соціологічним дослідженням сьогодні не можна.

"Соціологія як наука існує лише тоді, коли люди погоджуються відповідати на питання інтерв’юерів та якщо відмови не перевищують 25%. У нас відмовляються спілкуватися з інтерв’юером близько 50% осіб. Відповідно не можна отримати об’єктивного уявлення про стан справ", – розповів Грищенко.

Він також висловив занепокоєння тим, що з наближенням дня виборів щораз менше українців знають, за кого голосуватимуть, а також зростає відсоток тих, хто не збирається йти на вибори. "У деяких областях країни кількість таких людей досягає і 20%", – сказав Гриценко.

Оскільки жоден із кандидатів на основну посаду в країні не має підтримки у населення у межах 50%, то, швидше за все, каже Анатолій Гриценко, від виборів треба очікувати сюрпризів. "Щодо силових дій через незадоволення результати виборів, то їх не можна виключати, хоча вони можливі не лише через вибори. Сподіваюсь, вибори пройдуть спокійно", – сказав нардеп.

Окрім того, Анатолій Гриценко наголосив, що зняття ним своєї кандидатури на виборах на користь чинного Президента України Віктора Ющенка є неможливим, а заклики екс-голови Секретаріату Президента Віктора Балоги до демократичних кандидатів підтримати Ющенка називає "навіть не смішними".

Він запевнив: якщо Балога вірить, що Ющенко – це та людина, заради якої Яценюк, Гриценко, Костенко мають зняти свої кандидатури, то Балозі "треба впасти на коліна" і вибачитися перед "батьком Ющенком" та "мамою Катериною" за те, що після звільнення (з посади Секретаріату Президента)  він їх так "оббрехав" і своїх інтерв’ю.

"Як я вже зазначав, я пройду цей шлях до кінця і не зніматиму своєї кандидатури. Ющенко – не та людина, за яку я міг би проголосувати, та й інших кандидатів я не бачу, тому і балотувався", – наголосив Гриценко.

Нагадаємо, Гриценко вже неодноразово запевняв ЗМІ, що не веде з чинним главою держави Віктором Ющенком ніяких переговорів щодо підтримки єдиного кандидата від демократичних сил на виборах 17 січня.

Архіви