Готель «Львів» мають переоцінити – Василишин

У проведенні експертної оцінки цілісного майнового комплексу готелю «Львів» начальник управління комунальної власності Євген Климкович діяв так, щоб спеціально визначити занижену ціну. Про це повідомив депутат Львівської міської ради, член комісії комунального майна Львівської міської ради Іван Василишин.

Він говорить, що замість одного експерта, як це відбувається зазвичай, до оцінки було залучено трьох. А в такому випадку, на думку депутата, важче встановити, хто відповідатиме за неправильну оцінку. 

«У тій ситуації, коли є група осіб і груповий висновок, то важче притягнути до кримінальної відповідальності. При тому висновки експертів були швидко відправлені до Києва найвищій експертній організації, щоб вона надала рецензію щодо прийнятності встановленої ціни», – сказав Василишин.

Однак, як наголошує він, ту вартість, на яку було оцінено майновий комплекс, депутати не погодили на комісії. Відтак було підроблено документи із візією комісії і менше ніж за місяць був укладений договір купівлі-продажу. Відбулося це у той час, коли депутати перебували у відпустках. 

«Ми розглядали це питання на комісії, але вирішили його детальніше вивчити і перекласти на наступне засідання у серпні-вересні, після того, як усі повернуться з відпусток», – каже Василишин.

Депутат додав, що 17 липня лише була отримана експертна оцінка, а дуже швидкими темпами уже 23 липня було укладено договір купівлі-продажу готелю «Львів». Зокрема і в цьому депутат вбачає шахрайські дії Климковича, адже зазвичай, каже він, під час продажу різних об’єктів комунальної власності від запрошення експертної оцінки до укладення договору проходить щонайменше півроку. Василишин зауважив, що у ситуації з готелем «Львів» є різні варіанти розвитку подій, зокрема Василишин найприйнятнішим бачить такий: «Зараз мусить бути проведена інша експертиза, зокрема в ході кримінальної справи за призначенням слідчого має бути проведена повторна оцінка. Якщо будуть збитки, то за це мають відповісти певні люди, які були причетні до цього. Водночас при визначенні більшої ціни ми пропонуватимемо власникам сплатити різницю».

Архіви