Горбаль залишається нардепом із незалежних від нього причин – Дмитренко

Постанова про дострокове припинення повноважень народного депутата Василя Горбаля не прийнята Верховною Радою через незалежні від нього причини.

Про це сказав заступник голови Львівської ОДА Геннадій Дмитренко під час засідання незалежного громадського прес-центру "Львівський вибір 2010" сьогодні.

За словами Геннадія Дмитренка, Василь Горбаль подав заяву про дострокове складання депутатських повноважень одразу після свого призначення на посаду голови ЛОДА, тому його не можна звинувачувати у порушенні статті 78 Конституції України.

«Зараз заява перебуває на розгляді регламентного комітету Верховної Ради. Постанова не прийнята через незалежні від Василя Горбаля причини. Думаю, на наступному пленарному засіданні Верховна Рада розгляне це питання», – сказав Геннадій Дмитренко.

Як повідомляв Вголос, минулого тижня голова парламентського Комітету з питань регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності ВР Володимир Макеєнко підтвердив щог у його комітеті є заява львівського губернатора.

Нагадаємо, що народний депутат від Партії регіонів Василь Горбаль був призначений головою Львівської ОДА 20 квітня 2010 року. Згідно з чинним українським законодавством він мав би скласти повноваження депутата Верховної Ради. І, як запевняв львівський губернатор, він так і зробив.

Однак згодом з‘ясувалось, що Василь Горбаль чомусь подав заяву не в той відділ ВРУ і тому вона не пройшла відповідної процедури, а відтак Горбаль досі залишаться народним депутатом.

8 вересня Львівська обласна рада розгляне питання про недовіру голові Львівської ОДА. Головна підстава – суміщення посад. Обласні депутати уже декілька разів ставили це питання, але наразі воно не набирало достатньої кількості голосів.

Архіви