Головам районних судів Львова порекомендували посилити контроль за дотриманням суддями норм професійної етики

У Львові розробили рекомендації щодо покращення доступності шести районних судів міста. Про це сьогодні, 7 жовтня, на засіданні Прес-клубу розповів Андрій Бурий, керівник проекту «Моніторинг доступності громадян до суду», який з жовтня 2008 року реалізовував фонд «Право і демократія» за підтримки проекту USAID «Україна: Верховенство права».

Зі слів Бурого, рекомендації розроблені щодо покращення доступності кожного суду, зокрема, на основі проведеного опитування громадян-відвідувачів на виході із приміщень суду. Також розроблені 6 інформаційних стендів для судів.

Так, найбільше пунктів містить рекомендація до Франківського районного суду Львова. Йдеться про розміщення на інформаційному стенді суду інформації про судові витрати, можливість отримання безоплатної правової допомоги у громадських організацій, кодексу професійної етики судді, правил поведінки працівника суду, інформації про підстави та порядок притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності; посилення контролю за дотримання суддями та працівниками суду правил професійної етики; розміщення при вході в приміщення покажчика кабінетів та місць загального користування та забезпечення для всіх відвідувачів доступом до місць загального користування (туалету, умивальника); розміщення у приміщенні додаткових столів для оформлення документів та для ознайомлення з матеріалами справи; встановити три дні у тижні для прийому позовних заяв та документів (зараз це один день). Схожі пункти містять і рекомендації до інших судів.

Бурий вказав на відсутність можливості у всіх місцевих судах Львова для ефективного ознайомлення з матеріалами справи, копіювання матеріалів.

З його слів, вироблені рекомендації будуть скеровані до голів судів, а у разі відсутності їх реакції – до вищих судових інстанцій. Окремі пропозиції, як от щодо можливості підведення громадського транспорту до Галицького та Сихівського судів будуть скеровані до Львівської міськради.

Архіви