Голова Ліги підприємців оскаржить у суді адмінпротокол поліції за пікет у Львові

На голову Ліги підприємців України Владислава Орлова поліціянти у Львові склали протокол за організацію заходу, в якому взяли участь 30 людей. Громадський активіст заперечує ці звинувачення і стверджує, що зробив заявку на одиночний пікет, а перехожі зупинилися, аби підтримати його.

Про це він повідомив на пресконференції у Львівському пресклубі. І сказав, що буде оспорювати цей протокол у суді.

– Я зареєстрував одиночний пікет – це відповідальність за себе. А з’ясувалося, винен в тому, що зібралося багато людей, що вони зупинилися і підтримали мене. Поліція мала це врегулювати, попросити перехожих відійти. А поліціянти постфактум вирішили скласти протокол. Головне звинувачення, що через мене створилося скупчення людей, – пояснює Владислав Орлов.

Голова Ліги підприємців повідомив, що одиночним пікетом він хотів привернути увагу влади і громадян до критичної ситуації, яка склалася з мікробізнесом через тривалий карантин, а відтак – спонукати можновладців розблокувати мікробізнес, діяльність ФОПів.

– Запроваджений постановою Кабміну понад 40 днів тому карантин грубо порушує конституційні права і свободи. В ст. 42 Конституції сказано, що кожен має право на підприємницьку діяльність, не заборонену законом. У ст. 64  записано, що не можуть бути обмежені, права і свободи громадянина, окрім випадків, передбачених Конституцією. Додатковою умовою обмежень визначається воєнний чи надзвичайний стан. Ні першого, ні другого на території України запроваджено не було, – наголосив Владислав Орлов.

За його словами, є тебарайт інформації про порушення великими торговельними мережами карантинних заходів. Але на них не складено жодних протоколів.

– А я сьогодні за свої дії отримав протокол про адмінпорушення. Не розумію, чому одним – усе, а іншим – карантин. Я – ФОП і всім своїм майном відповідаю за борги підприємця.  У разі не сплати, заберуть майно, яке я наживав роками, – пояснює великі ризики мікробізнесу Владислав Орлов.

Він запевняє, що у випадку розблокування мікробізнесу як підприємець може створити набагато ліпші умови в себе на робочому місці, ніж нині це робить будь-яка велика мережа.

– Бо це – моя зацікавленість, моє робоче місце. Мета акції показати: так як я вийшов законослухняно на одиночний пікет у масках, рукавицях, так само можу створити відповідні умови на своєму робочому місці, – наголошує голова Ліги підприємців.

Його колега Кетіно Равлюк, яка також подавала заявку на одиночний пікет і вийшла на нього 1 травня, повідомила, що вона не обмежиться акцією у Львові.

– З травня буду на 11 годину в Києві на Майдані Незалежності виборювати своє право на працю. Я нікого не кликала, не підбурювала, але висловила свою позицію, – каже підприємиця.

Найбільше її обурює дискримінаційна політика влади стосовно мікробізнесу.

– Чому великому рітейлу, де є надзвичайно велике скупчення клієнтів, – всі преференції, а нам – податки і орендна плата? Платимо за охорону, комунальні послуги, орендну плату. Дає влада мінімальні поблажки, кидає кісточки, а піариться – максимально. В капіталістичних країнах бізнесу все компенсовують. У мене чоловік також – ФОП. І мама – ФОП. Ми всі залежимо від того, що продамо. Ми – не мільйонники. Мене дуже болить, що роблять наші дівчата-продавці, які мають єдиний дохід – зарплату, – скаржиться Кетіно Равлюк.

Підприємець Ігор Микуш повідомив, що не подавав заявку на одиночний пікет, але коли проходив повз, тоі вирішив приєднатися.

– Бо держава має забезпечити справедливість між усіма суб’єктами підприємницької діяльності. Я не розумію, чому працює “Епіцентр” з великим накопиченням людей. Там що – вірусу немає? – запитує підприємець Ігор Микуш.

Депутат Львівської міської ради Мирослав Данилків повідомив, що він підприємець другої групи і не має можливості працювати.

– Офіс зачинений. Поступки, на які йде влада, – недостатні, щоб можна було працювати. Не розвиватися, а навіть вижити в теперішніх умовах, – зазначає депутат міськради.

Мирослав Данилків нагадав про останню сесію ЛМР, де не були дотримані карантинні правила.

– На позачерговій сесії міськради у вівторок в одній залі зібралося понад 60 депутатів. А загалом – більше 100 людей. Сиділи один біля одного. Поза сто питань запропонували нам розглянути. Для цього треба було би цілий день сидіти. Ми хотіли провести сесію у дворику, де немає небезпеки заразитися. Або як  депутати Червоноградської міськради – на стадіоні, – розповідає Мирослав Данилків.

За його словами, сесія відбулася в скороченому режимі.

– Розглянули лише питання господарки міста і проблем з коронавірусом. Ми запропонували нульову ставку єдиного податку для 1 і 2 груп за березень-червень. Також прийняли ухвалу про зменшення орендної плати в об’єктах комунальної власності, – повідомив депутат міськради Мирослав Данилків.

Він переконаний: якщо мікробізнес не розблокують, то за 2-3 місяці вже не буде що відкривати. А це потягне за собою дірку в бюджеті. Бо ФОПи забезпечують основне наповнення місцевої скарбниці.

Співорганізатор руху #SaveФОП Сергій Доротич вважає пікети, які провели у Львові, конституційним правом підприємців і не розуміє дії поліціянтів.

– Я відчуваю знищення мікробізнесу, підприємництва, як це зробили в 30-ті роки 20-го століття, коли після розквіту непу, людей пакували в кайданки і відправляли до Сибіру. Знищили ціле середовище активних громадян, які працювали на себе, годували країну. Бо мікропідприємці – це вільні, незалежні люди. Зараз я спостерігаю те саме. Нас привчають до намордників, то скоро нам одягнуть кайдани, – каже підприємець Сергій Доротич.

Він не бачить компенсаційних дій влади у відповідь на закриття нею мікробізнесу.

– Якщо право на працю забрали, то дайте гроші на утримання дитини, дружини, сплату комунальних платежів, – нагадує владі Сергій Доротич.

Адвокат, підприємець Дмитро Левицький вважає, що мікропідприємцям треба йти в суд і захищати себе.

– Рано чи пізно карантин скасують, але бізнес не в змозі буде сплатити податок, орендну плату. До нього в перший день не прийдуть люди купувати той чи інший товар. Фактично кожен підприємець має або виходити пікетувати або в кінцевому варіанті звертатися в суд і доводити свої права, – наголосив Дмитро Левицький.

Щоденний Львів” повідомляв, що українці заплатять 22 мільярди гривень за знищення ФОПів

Архіви