Газетам Львівщині та ще 10-ти регіонів допоможуть роздержавитися

ЗМІ Львівщини отримають допомогу при роздержавленні. Про це повідомили у Тернопільському прес-клубі, який розпочав новий етап проекту «Комплексна підтримка друкованих ЗМІ різних регіонів України в процесі роздержавлення та налагодження їх самостійної діяльності».

Територіально сферу впливу проекту буде значно розширено, він охопить 11 областей України, а саме – Тернопільську, Волинську, Дніпропетровську, Житомирську, Закарпатську, Львівську, Полтавську, Сумську, Харківську, Херсонську та Чернігівську. 
Колективам та керівникам газет надаватимуть різнопланову допомогу в процесі їхнього роздержавлення згідно з Законом України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», а також на початку їх самостійної роботи. 
Передусім в період з жовтня 2017-го року до червня 2018-го буде проведено 9 кущових тренінгів під керівництвом сертифікованих фахівців на теми, що були визначені найактуальнішими за підсумками опитування цільової аудиторії першого етапу проекту. Зокрема – щодо правової підтримки, організації газетного менеджменту та тематичного й графічного осучаснення газет. Оскільки на цьому етапі реформування редакціям дуже потрібен широкий обмін практичним досвідом, для редакторів газет також буде організовано стажування в успішних редакціях.  
Практичну правову допомогу надаватимуть через централізовану телефонну лінію проекту, куди за потреби зможуть звернутися керівники та працівники редакцій не лише з областей-учасників, але й з усієї України. 
Письмові юридичні консультації будуть розміщувати на сайтах регіональних прес-клубів та в партнерських онлайн-ЗМІ. Окрім цього, можна буде поставити питання і отримати відповіді на них електронною поштою. В окремих ситуаціях юрист проекту надаватиме допомогу в досудових справах.
   
Для збільшення прозорості процесу реформування друкованих ЗМІ та поліпшення обміну відповідною інформацією між регіонами журналісти проекту готуватимуть тематичні публікації та дайджести новин, пов’язаних з роздержавленням газет. Також в рамках проекту буде видано і  безкоштовно поширено спеціальний посібник для керівників та працівників редакцій.
Довідка
Проект було розпочато в лютому 2017 року за підтримки «Українського медійного проекту» (У-Медіа), що його реалізує Інтерньюз в Україні та фінансує Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).
Сайт  http://pressclub.te.ua/category/роздержавлення-змі/

Архіви