Галерея «Арт-11» заявляє, що у неї відібрали не лише приміщення, а і експонати

30 грудня 2010 року галерею «Арт-11», яка розташована за адресою площа Ринок 28, виселили з приміщення.

Про це повідомив один з працівників галереї, архітектор Ігор Подоляк на прес-конференції сьогодні у Прес-клубі.

Як розповіла директор галереї «Арт-11» Оксана Мачеус, 30 грудня судовий виконавець Шургут І.Я. за підтримки працівників міліції та у присутності осіб Олега Гураля та Юрія Боднаря увірвалися в приміщення галереї «Арт-11», звідки без опису стали виносити твори українського мистецтва, пошкоджуючи скульптури, картини, вишиті сорочки.

Мистецькі твори були вивезені у невідомому напрямку. За словами Оксани Мачеус, їй стало відомо, що ці твори мистецтва є у державних виконавців інших служб районів Львівщини, тобто їх вже подарували. Решта творів мистецтва перебувають на зберіганні у  працівника приватного підприємства «Нива» у готелі «Львів».

Підставою до виселення галереї «Арт-11» стало рішення Господарського суду Львівської області. У рішенні суду говориться, що орендовані Відповідачем (Оксаною Мачеус – Вголос) приміщення використовуються не за призначенням.  Але, як зазначила Оксана Мачеус, це не відповідає дійсності.

«У матеріалах справи є акт, в якому зазначено, що орендовані мною приміщення використовуються для виставки та продажу творів образотворчого мистецтва, біжутерії, одягу, взуття. Суддею Костів (суддя, яка розглядала цю справу – Вголос) також зазначено, що мною не виконувались умови договору щодо орендної плати. В той час же час є акт звірки про внесення щомісячних платежів на сплату орендної плати», – зауважує директор галереї «Арт-11».  

«Як мені стало відомо з різних джерел, таке незаконне рішення приймалось суддею Костів на прохання мера Садового, який діючи в інтересах певних осіб, хоче надалі це приміщення продати», – додала Оксана Мачеус.

За словами Оксани Мачеус, на підставі вказаного рішення 7 грудня Шургут І.Я. надає термін директору галереї «Арт-11» звільнити приміщення до 14 грудня 2010 року.

Натомість Оксана Мачеус 23 грудня подає заяву в господарський суд Львівської області про зупинення і надання відстрочки по виконанню рішення по справі. Розгляд заяви Оксани Мачеус відклали на 13 січня 2011 року. Завтра об 11.15 у Господарському суді Львівської області відбудеться слухання по цій справі.

Окрім того, директор «Арт-11» оприлюднила звернення Президенту України Януковичу, міністру юстиції України Лавриновичу, голові ЛОДА Цимбалюку, голові генеральної прокуратури Пшонці, прокурору Львівської області Ковбасюку. У зверненні говориться, що Оксані Мачеус внаслідок подій 30 грудня були завдані збитки на суму півтора мільйона гривень. 

Архіви