Експерти песимістично оцінюють шанси КОДу Львівщини узгодити єдиного кандидата

Виконавчий директор ЛОГО «Комітет виборців України» Оксана Дащаківська налаштована песимістично щодо можливості КОДу узгодити єдиного кандидата по кожному з мажоритарних округів Львівщини.

Про це вона заявила сьогодні на засіданні львівського прес-клубу.

«Якби це були місцеві вибори, вони могли би домовитися. Але це гра на національному рівні, і сюди втручаються центральні офіси партій, які не завжди погоджуються з рішеннями місцевих осередків», – сказала Дащаківська.

Тому, на її думку, центральне керівництво партій буде нав’язувати своїх кандидатів зверху, і в результаті це призведе до того, що по округах буде балотуватися багато опозиційних кандидатів. Дащаківська прогнозує, що по окремих округах на Львівщині КОД зможе домовитися про висунення єдиного кандидата, але не по всіх.

Подібної думки дотримується і керівник моніторингово-аналітичної групи «Цифра» Назар Бойко. Він зазначив, що КОД є достатньо крихкою структурою, тому коли з центру на округ буде спущений якийсь кандидат, його на місцях можуть не прийняти, а це може призвести навіть до відкритих конфліктів.

Крім того, експерт не виключає, що якщо домовленості не спрацюють в одному окрузі, може спрацювати ефект доміно і, відповідно, посиплеться вся структура КОДу.

Натомість член координаційної ради Громадянської мережі «Опора» Олександр Неберикут переконаний, що суттєвих загроз немає і що, принаймні, на рівні об’єднання «За Батьківщину», «УДАРу» і ВО «Свобода» буде один кандидат. Але, за його словами, проблема може бути в іншому – чи буде цей кандидат достатньо сильний.

Архіви