Екс-голова Львівської облради був гарантом під час отримання хабарів – забудовник

10 тисяч доларів вимагали троє депутатів Винниківської міської ради від підприємця, який споруджує житлові будинки у Винниках, Павла Фіщука за продовження оренди на землі. Забудовник відмовився платити ці кошти. А коли зрозумів, що без хабара вирішити питання не вдається, то звернувся до військової прокуратури.

Сьогодні депутати-вимагачі перебувають у СІЗО, і суд призначив кожному депутату окрему суму застави: Андрію Чорному – 4 130 000 грн, Богдану Явному – 2 750 000 грн, Всеволоду Хомі – 1 378 000 грн.

Про це сьогодні, 21 жовтня, під час прес-конференції на тему: «Схеми отримання хабарів винниківськими депутатами, членами організованого злочинного угруповання. Як хабарники готуються уникнути покарання», що відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив забудовник, в якого вимагали хабар Павло Фіщук.

– Це угруповання у Винниках називають «ніф-ніф і наф-наф». Головна дійова особа тут – колишній міський голова Винників Сергій Уваров. Співголова цього угруповання – Андрій Чорний,  якого затримали разом з двома іншими депутатами під час отримання хабаря.

Два інші затримані – це виконавці. Всеволод Хома під час каденції Уварова озвучував усі корупційні питання з голосу на сесії. Богдан Явний також був депутатом, але його позбавили мандату, – розповідає підприємець про осіб, які тривалий час вимагали у нього гроші.

За його словами, вперше так звані посередники підійшли до нього у квітні цього року. Адже в липні закінчувався договір оренди на земельну ділянку під будівництво, який потрібно було продовжити ще на п’ять років, як це вже робили раніше.

– 12 липня закінчувався цей термін. На цій ділянці вже збудований один будинок і проведені комунікації. Я сказав, що хабарів давати не буду, а той, хто буде вимагати, сяде у в’язницю, – каже Павло Фіщук.

Також забудовник назвав ще одного посередника.

– Це – колишній голова обласної ради Михайло Сендак, який і озвучив мені цю цифру і сказав, що забезпечить мені безпеку цього процесу. Його син працює в прокуратурі Закарпатської області. І він сказав, що оскільки в нього – зв’язки в прокуратурі та СБУ, то до нього підійшли з проханням стати гарантом в цій справі. Він сказав: «Мене попросили організувати процес передачі коштів», –  розкриває Павло Фіщук сенсаційні подробиці перемовин хабарників.

За його словами, Михайло Сендак зустрічався з ним тільки один раз. На другій зустрічі, в липні, його вже не було. Натомість, про те, що треба платити, Павлові Фіщуку натякали і прямим текстом казали чинні депутати Винниківської міськради.

– Їх є одинадцять депутатів з партій «Громадянська позиція», «Партія простих людей», колишні регіонали. Всі вони були депутатами попередніх каденцій і є чинними зараз. Нинішній міський голова не бере участі в цьому, – каже забудовник.

Згадуючи про одного із вимагачів та вже затриманих при отриманні хабара, Андрія Чорного, депутат Винниківської міської ради Володимир Почаєвець зауважив, що ця особа за попередньої каденції за допомогою різноманітних схем закріпила за собою земельні ділянки.

– Він має чималі статки та бізнес в Україні й закордоном. Проте зараз не має можливості продовжувати будівництво, тому що є зауваження до його роботи. Він брав на себе зобов’язання щодо будівництва дитячих садочків, гімназії, басейнів, спортивного комплексу. Проте нічого не зробив. Зараз вже відкрито кілька кримінальних справ, де доведено факт злочину, – каже Володимир Почаєвець.

Стаття, за якою затримали депутатів Винниківської міськради, передбачає конфіскацію майна.

– Андрій Чорний – це дуже багата людина. Як сказав прокурор, це міні-Янукович. У його будинку є навіть ліфт, не кажучи вже про басейн та інше. Я би хотів, щоби його будинок конфіскували і передали дитячому садочку, який він так і не збудував, тому що вкрав землю, яка була призначена під будівництво садочка, – каже Павло Фіщук.

Також забудовник стверджує, що затримані намагаються зараз вплинути на рішення суду та самих суддів, щоби їм зменшили суму застави.

– У нього є паспорт громадянина Чехії. Коли його зупиняли за керування автомобілем напідпитку, то вилучали права водія громадянина Чехії. І є інформація, що йому виробляють паспорт громадянина Румунії на чуже прізвище за 2 тисячі доларів. Щоби він, як вийде під грошову заставу з в’язниці, зміг виїхати за кордон, – стверджує підприємець.

За словами Павла Фіщука, він оприлюднює цю інформацію свідомо, щоби хабарники не змогли уникнути відповідальності. 
Володимир Почаєвець запевняє, що домовлятися з правоохоронцями намагається бізнес-партнер Андрія Чорного Сергій Уваров.

– До сьогодні ці схеми працювали. Тому він буде намагатися витягнути свого компаньйона з цієї ситуації, – каже депутат. 
Він також зауважив, що після того, як їхніх колег затримали на гарячому, частина депутатів Винниківської міськради не з’явилася на засідання колегії.

За словами Павла Фіщука, інші забудовники не мали таких проблем, як він, тому що всі земельні ділянки у Винниках належать родинам Уварова та Чорного.

– До 2015 року, поки Уваров був міським головою Винників, діяла дуже проста і ефективна схема. Землі під будівництво багатоповерхівок надавали виключно фірмам, які пов’язані з Чорним та Уваровим. Усі підприємства оформлені на їхніх дружин та дітей.

До 2015 року ніхто не міг отримати ділянки, крім них. А всіх інших усували як могли. Так в одного з забудовників підірвали будинок. Є висновки експертизи, що було закладено один кілограмм тротилу, – стверджує він.

Павло Фіщук сказав, що йому вдалося зламати цю схему тільки завдяки зверненню до військової прокуратури. Саме тому до моменту затримання вдалося уникнути витоку будь-якої інформації

Архіви