ДП «Львівстандартметрологія» не зафіксувало жодного порушення нових технічних регламентів продукції

ДП «Львівстандартметрологія» не зафіксувало жодного порушення нових технічних регламентів продукції, які запроваджено в Україні з 2012 року. Про це 14 березня на прес-конференції у Львівському прес-клубі повідомив заступник генерального директора з питань підтвердження і оцінки відповідності ДП «Львівстандартметрологія» В’ячеслав Пузир.
З нового року, за словами пана Пузиря, його структура, за новою системою, видала майже 300 декларацій на товари, які подали вітчизняні виробники та імпортери. Добровільне декларування запроваджено для продукції, яка виключена з переліку обов’язкової для сертифікації. Нова cистема декларування цілковито гармонізована з вимогами європейських стандартів.
«Якщо українські імпортери купують продукцію в солідного європейського виробника, і він забезпечує своїх партнерів в Україні необхідними документами, то проблем з декларуванням у них не буде. Імпортери подають пакет документів і отримують декларацію. Саме декларування є безкоштовним», – наголосив В. Пузир. На Львівщині 2/3 декларантів мали повний пакет документів, який дозволив їм отримати декларацію на продукцію.
ДП «Львівстандартметрологія» уповноважений декларувати продукцію за 9-ма технічними регламентами. Загалом в Україні їх налічується 40.
Довідка ДП «Львівстандартметрологія»
У зв’язку із значним скороченням переліку продукції, яка має бути обов’язково сертифікована в Україні, та запровадженням технічних регламентів на продукцію, що вилучається з цього переліку, ДП «Львівстандартметрологія» розпочало процедури з підтвердження відповідності продукції технічним регламентам та реєстрації товарів, що виготовляються та завозяться на митну територію України.

Це робиться на виконання вимог Закону України «Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності», який покладає на виробника всю відповідальність за якість та безпечність продукції. Саме під час декларування відповідності виробник під свою відповідальність документально засвідчує, що продукція відповідає вимогам законодавства.

В Україні затверджено 40 технічних регламентів. ДП «Львівстандартметрологія» призначено та уповноважено оцінювати відповідність продукції до вимог таких технічних регламентів як: безпеки низьковольтного електричного обладнання; електромагнітної сумісності обладнання; безпеки іграшок; безпеки машин та устаткування; мийних засобів; приладів, що працюють на газоподібному паливі; водогрійних котлів, що працюють на рідкому чи газоподібному паливі; етикетування ламп побутового використання та технічного регламенту будівельних виробів, будівель і споруд.

Щоденний Львів

Архіви