Добровольчі батальйони не хочуть легалізації, бо не вірять державним чиновникам та старим генералам

Немає змісту легалізуватися під тих, хто танцює під музику країни-агресора. Ми не можемо підкорятися людям, які заробляють на смертях хлопців.

Про це під час он-лайн інтернет-відеомосту між Львовом і Дніпропетровськом на тему:  «Як і хто використовує добровольчі формування для зони АТО?» заявив боєць українського добровольчого корпусу «Правого сектора» Денис «Росомаха».
– Ми не хочемо виконувати безглуздих наказів наших генералів, коли  вороги нас будуть розстрілювати, а наші танки будуть стояти за 3 кілометри, і якийсь генерал буде їм казати: «Ні, стійте, там всього 20 осіб. З ними нічого не станеться», – каже боєць.

З ним погоджується і його бойовий товариш, учасник бойових дій у зоні АТО, боєць батальйону «Донбас» Олексій Корж.
– Давайте згадаємо липень-червень. Що тоді сталося? Командири завели наші  збройні сили в котел і там покинули їх на розтерзання. Генерали знали, що там є російські війська, що там є техніка, що то все вже пристріляно! Наших хлопців поволокли і просто на розстріл віддали. А ви після цього кажете, що ми не хочемо вступати у збройні сили? Та на хрена вони нам потрібні. Ви вже вибачте за вислів. Навіщо? Щоби черговий товстопикий генерал підставив хлопців? Та буде те саме, що було у нас у 1943 році, коли радянська армія почала наступати. Сотнями, тисячами гнали на кулемети, і хлопці просто залишалися в землі. Дотепер викопують! І ви хочете сказати, що йти далі під Литвина, який про..рав кордони? І що далі? Далі тупо покладуть, як поклали у 1943 році тих хлопців? Ви знущаєтеся над нами? – Олексій Корж дуже емоційно відповідає на це питання.

За його словами, зараз у нас іде справжня війна з Росією.
– Забудьте про АТО. У нас немає АТО, у нас є – війна з Росією! – наголошує боєць «Донбасу».

Що стосується статусу учасника АТО, то, за його словами, такого статусу не існує. Є тільки статус учасника бойових дій.
–  А як учасник добровольчого батальйону, я такого статусу не маю і не буду мати доти, аж поки такого статусу мені не надасть комісія, – зазначив Олексій Корж.

Інша справа, в який спосіб бійці будуть отримувати цей статус – чи через суд, чи через кипу паперів, які оформляють через ЗСУ чи Нацгвардію. – Є ще питання про тих, хто воював у добровольчих батальйонах до моменту їх підпорядкування ЗСУ чи Нацгвардії, і загинули. Ось у нашому батальйоні 23 травня 5 осіб загинуло та 5 – поранено. Що з ними робити? Ці поранення не дають можливості знову повернутися на війну. І я ось уже четвертий місяць після лікарні займаюся цим питанням. Причому, не сиджу і не чекаю, коли придумають та приймуть ці закони. Я був у складі групи, яка писала проект закону про надання статусу. Цей закон внести на розгляд Ради попередньою каденції. Де він? А його немає, – підсумовує Олексій Корж.

Архіви