Дешевше укласти з працівником цивільно-правовий договір, ніж трудовий, – юрист

Трудовий договір може бути письмовим або усним. Цивільно-правовий договір – тільки письмовим.

Про це сьогодні, 1 листопада, під час відеопрограми «Бухгалтерська правда», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив власник групи компаній «Західна консалтингова група» Олексій Яновський.

Коли роботодавець наймає працівників тимчасово, наприклад, на виконання певних сезонних робіт, то йому не варто укладати трудовий договір. У таких випадках використовують цивільно-правові договори. Проте в багатьох випадках роботодавці намагаються не укладати навіть таких договорів.

– Закон не забороняє укладати усні цивільно-правові договори. Але контролюючі органи, коли виявляють на підприємстві працівника, який не оформлений на роботу, складають акт і виписують штраф, як за порушення трудового законодавства, – юрист нагадує, що штраф за допущення працівника до роботи, без належного оформлення, складає 96 тисяч гривень.

Тому дешевше буде укласти цивільно-правовий договір. Тим більше, що ця форма договору не вимагає дотримання правил трудового розпорядку, тобто не треба зазначати, о котрій годині працівник повинен бути на робочому місці, скільки годин має працювати і скільки відпочивати. Йому не виплачують ані відпускні, ані лікарняні. Гроші йому виплатять за фактом виконаних робіт. І за якість роботи працівник відповідає сам. 

Архіви