“Держзамовлення” для корупції під час зарахування у виші Львова

У процедурі вступу до вищого навчального закладу ще залишається відкритою лазівка для зловживань, так вважає Ірина Швець, спостерігач за вступною кампанією до ВНЗ, член координаційної ради ЛОО ВГО «Громадянська мережа ОПОРА». Про це вона розповіла у відеопрограмі "Одне питання" Львівського прес-клубу.

Насамперед, на думку Ірини Швець, потрібно вдосконалити процедуру зарахування абітурієнтів у так званій четвертій хвилі. Абітурієнти звикли, що є три хвилі. Перша – з 1 до 5 серпня. Друга – 5-8 серпня. Третя – 8-10 серпня. Але насправді доля більшості абітурієнтів вирішується, як з’ясувалося цього року, під час так званої четвертої хвилі зарахування або конкурсу оригіналів.

Це стосується процесу зарахування абітурієнтів на навчання в обід 10 серпня. Якщо рекомендовані до зарахування абітурієнти, які під час першої, другої, третьої хвиль не принесли оригінали своїх документів, бо, вочевидь, вибрали інший навчальний заклад, то таким чином вони вивільняють певну кількість місць у рамках державного замовлення. Ось на такі вивільнені місця першими претендентами стають ті абітурієнти, які найшвидше принесуть-подадуть оригінали своїх вступних документів, хоча раніше вони й не були рекомендовані до зарахування на державне замовлення.

поведінки приймальних комісій був, як правило, різний., каже Ірина Швець. Одні приймальні комісії могли зателефонувати абітурієнтам, які перебували нижче лінії зарахування, і запропонувати вступникам принести оригінали документів. Інші приймальні комісії оновлювали списки рекомендованих до зарахування без додаткових інформувань – з розрахунку на те, що абітурієнт є на цей час у приміщенні навчального закладу і самий зорієнтується у ситуації.

На перуконання представників ГО «Опора», цей делікатний момент 10 серпня потребує найбільшого чіткого врегулювання з боку Міністерства освіти, тому що тут з’являється можливість для корупції, бо з приймальної комісії можуть зателефонувати якраз не наступному у списку абітурієнту, а «потрібному» абітурієнту чи його батькам і повідомити їх про вільні місця державного замовлення. І це може статися ще до того, як розпочнуть вивішувати офіційні списки…

Архіви