Депутати-мажоритарники від Львова змогли виконати не більше 7-15% обіцянок

Дослідження роботи парламенту показують, що переважна більшість обіцянок електоратові невиконана: політичні партії реалізують приблизно 10% власних передвиборчих тез, а мажоритарники Львова перебувають у процесі виконання 7-15% обіцянок від кожного депутата.

Такий висновок зробила фундація “Відкрите суспільство”, яка проаналізувала законотворчу діяльність 4-х-депутатів мажоритарників від Львова за перший рік їх парламентаризму.

"Ірина Фаріон з-поміж чотирьох депутатів мажоритарників від Львова ініціювала найбільше законопроектів, що відповідали її програмі (кожен другий її законопроект спрямовано на виконання тез програми). Але найкращий показник виконання обіцянок у Юрія Михальчишина: 15% його обіцянок отримали віддзеркалення у поданих законопроектах. Його законотворча діяльність упродовж першого року була максимально спрямована на виконання своїх обіцянок на противагу 8% у Ірини Фаріон. 

Однак упродовж першого року роботи в парламенті депутати-мажоритарники Львова були позбавлені реального впливу на ухвалення парламентських рішень.  Саме тому їм за цей період не вдалося виконати жодної обіцянки. Дві основні переваги опозиційних сил упродовж останнього року було поступово знівельовано: рівень ідеологічної риторики понизився, а моральний авторитет лідерів протягом року було піддано критиці (компромат на О.Тягнибока, І.Фаріон, А.Яценюка та В.Кличка ).

Ідеологічна послідовність ВО «Свобода» дисонувала з ідеологічною невиразністю її партнерів. Це допомогло Свободі інтеґрувати свої програмні вимоги у «порядок денний» опозиції і навіть поглинути її найбільш націоналістичну частину. Тема “вояків ОУН-УПА” була підхоплена і підтримана членами «Батьківщини» – мажоритарниками Львова Михайлом Хмілем та Ігорем Васюником І.В. у законопроекті 2685, який передбачає надання статусу учасників бойових дій ветеранам руху опору – членам Організації українських націоналістів (ОУН) та Української повстанської армії (УПА), що було однією з головних тем в перевиборчій риториці Свободи",- йдеться у дослідженні "Відкритого суспільства". 

Нагадаємо, що від Львова до Верховної Ради обрано 4 депутати-мажоритарники: двоє від ВО “Батькіщина” (М. Хміль та І. Васнюк) та двоє від ВО “Свобода” (Ю. Михальчишин та І. Фаріон).

Архіви