Депутати Львівської облради від «Самопомочі» підозрюють чиновників ЛОР в корупції та саботуванні

Торік Львівська область отримала з Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) 220 мільйонів гривень, цього року – 166 мільйонів. Минулого року 40% цих коштів отримали чотири райони Львівщини – Городоцький, Пустомитівський, Старосамбірський і Мостиський. Цього року на переважну суму фінансування також претендують вони.

Про це сьогодні, 29 травня, під час прес-конференції на тему:«Динаміка в Львівській облраді: загальмовані програми соціально-економічного розвитку, конкурс ДФРР і МТД; шлях впровадження «Електронної Львівщини», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила депутат фракції «Самопоміч» у Львівській облраді Парасковія Дворянин.

– Це кошти, які витрачаються в області на капітальні будівництва та капітальні ремонти. І минулого року 40 відсотків коштів отримали виборчі округи двох братів-депутатів. Тоді я, як заступник голови облради, не підписала протоколу з переліком цих об’єктів, – згадує вона.

Щоби цього року уникнути зловживань, було запропоновано до комісії, яка  формує перелік об’єктів, що потребують капітальних ремонтів чи мають бути побудовані за бюджетні кошти, включити і громадськість.

– Але якщо ви подивитеся на склад комісії, то в ній є чотири члени комісії від обласної ради. Троє з них є підлеглими голові облради і отримують зарплату в обласній раді.  Я собі дозволю заявити, що це ті люди, які вибирають та голосують за ті обєкти, на які їм укажуть, – переконана депутат облради.

За її словами, за три місяці комісія не прийняла жодного рішення. Подати перелік об’єктів, які претендують на державне фінансування, потрібно було  до Міністерства регіонального розвитку до 1 травня. Але цього року Львівщина не встигла цього зробити.

Парасковія Дворянин стверджує, що цього року комісії дали лише три дні та ночі, аби визначитися з переліком об’єктів. А це – фізично неможливо. Проте комісія дала собі раду, що викликає в депутата від «Самопомочі» підозри, що перелік об’єктів був давно відомим.

– Натомість Новий Розділ уже другий рік поспіль не отримує ані копійки з цього фонду. Місто Стрий – нуль, Радехівський район – нуль. Я вважаю, що сьогодні в частині фінансування ДФРР є чітка політична корупція. Якою би мали зацікавитися правоохоронні органи, – зробила заяву під час прес-конференції у Львівському прес-клубі депутат від «Самопомочі». 

Заступник голови бюджетної комісії Львівської облрад від фракції «Самопоміч»  Іван Собко зауважив, що програму соціально-економічного розвитку Львівської області облрада повинна була розписати і дати на затвердження бюджетній комісії ще в січні. Натомість депутати будуть розглядати одну із найголовніших програм області лише 30 травня. Але за добу до початку розгляду цього питання, депутати ще не отримали всіх потрібних документів щодо програми розвитку.

-Я знаю, що там є кошти на відбудову перинатального центру. А також є рядок з дофінансування об’єктів, які фінансують з Державного фонду регіонального розвитку. Чому ми все це не розглядали та не приймали ці документи 30 січня чи на початку лютого? – запитує Іван Собко.

На його думку, такий стан речей в облраді складається через те, що хтось там щось не підготував і комісія не може розглянути питання фахово.

– Шановні колеги, та йдіть у відставку! Не вмієте працювати, то дайте іншим працювати, – закликав він тих, хто бойкотує роботу. 
Іван Собко наголосив, що в бюджеті цього року закладено 900 млн гривень для виконання обласних програм. Проте вдалося освоїти лише 11 відсотків (102 млн гривень) з цих коштів. Хоча минуло вже 5 місяців. І все через те, що хтось нефахово виконує свою роботу або ж саботує її.

Архіви