Демократичні сили готують на 22 червня свій, на противагу комуністам, сценарій

Про це йшлося сьогодні, 3 червня, на прес-конференції у Львові очільників Народного Руху України

Як зазначив голова Народного Руху України, народний депутат України Борис Тарасюк, події 9 Травня можуть знову повторитися у Львові 22 червня. Тому представники демсил будуть все робити, щоб не допустити провокацій і не піддаватися на них. «22 червня – це не та дата, яка може якоюсь мірою відзначатися. Тим паче, що для українців мають значно більш трагічне навантаження інші події, які відбувалися поза їх волею. Пам’ять жертв сталінських репресій, борців за незалежність України не дає нам можливості допускати появи червоних прапорів будь-де на Україні. Тому має бути загальнонаціональний супротив цим провокаційним діям. Це дуже серйозна подія, щоб легковажити нею і бути не на готові», – заявив Тарасюк.

За його словами, 9 Травня влада зреалізувала наперед спланований сценарій дискредитації жителів Галичини і спробу нав’язати тут червоні прапори. Потрібен був відволікаючий маневр для влади, щоб відвернути суспільну увагу від соціально-економічних провалів. «Те, що влада зробила ставку на антиукраїнські політичні сили, такі, як «Родіна» і «Рускоє єдінство», це ще раз свідчення того, що п’ята колона в Україні продовжує працювати і не обходиться тут без московського сліду», – заявив Тарасюк. Причиною цієї провокації, вважає політик, стала ВРУ, особисто президент і ті політичні сили, які керуються із закордону.

Він переконаний, що наміри російських і українських комуністів повторити щось подібне у Львові 22 червня, повинні насторожити не лише галичан, а й все українське суспільство. «Ми повинні все зробити, аби не допустити провокацій 22 червня. Відповідальність тут, перш за все, лежить на владі і контрольованих нею правоохоронних органах. Від того, наскільки влада готова виконувати провокаційні сценарії у Львові, буде ще раз підтверджено, що саме вона стоїть за подіями 9 травня», – каже Тарасюк.

На запитання, як має виглядати загальнонаціональний супротив, Тарасюк відповів: «По-перше, свідомі українці не повинні дати себе втягнути в провокаційний сценарій. Мають готуватися до альтернативних акцій, показати місця масових розстрілів українців. Особливо, в місцях, пов’язаних з відходом радянської армії, коли це супроводжувалося масовими розправами з політичними в’язнями. Це має бути альтернативою до тих провокацій, які готують комуністи. Одним Львовом ця ситуація не повинна бути обмежена. Такі акції мають пройти по всій Україні», – каже він.

При цьому голова Львівської крайової організації Народного Руху України, депутат Львівської обласної ради Андрій Корнат додав, що вони будуть спільно організовувати з націонал-демократичними силами певний сценарій, який запропонують, як альтернативу, провокаціям КПУ, ПР, та інших сил. «І ця альтернатива носитиме характер усвідомлення, що насправді відбувається на Львівщині. Ми маємо показати усій Україні і всьому світі, що тут живуть нормальні люди, яких насправді втягують у провокації і показати справжнє європейське обличчя Львова. Ми розуміємо, яка загроза в цих провокаціях кому це вигідно, хто матиме від цього зиск, хто отримає «рускій мір», політичний рейтинг, хто зацікавлений, щоб відвернути увагу від масштабних крадіжок. Маємо все зробити, щоб рейтинг Януковича стрімко падав, щоб український народ дав собі раду з цією владою. Тому НРУ цей день використає саме з такою метою», – сказав Корнат. Однак сценарій так і не відкрив, зіславшись на те, щоб опоненти не змогли заздалегідь підготуватися.

Архіви