Давидів хоче об’єднатися з п’ятьма селами

Громадяни зацікавлені тільки в тому, що вони самі зробили. Якщо для них щось робить влада, то результату може не бути.

Таку думку висловив сьогодні, 30 червня, під час круглого столу на тему: «Децентралізація та розвиток місцевої демократії на Львівщині», який відбувся у Львівському прес-клубі, міський голова Перемишлян Олександр Зозуля.

Як приклад він наводить створення дитячих майданчиків у місті. 
– Минулого року ми робили дитячі майданчики. Ті майданчики, де люди садили квіти та фарбували паркан, і досі функціонують. А ті, де робили ми, вже поламали, – розповідає він.

За словами міського голови Перемишлян, українці вміють дружити проти когось, але не вміють дружити за щось.

– Як тільки планується протестна акція, ми бачимо різку активізацію громадян. Але коли ми ініціювали проведення трьох круглих столів з експертами на теми ОСББ, прийшло до десяти осіб, – поскаржився він.

Його молодий колега, сільський голова села Давидів Львівської області Віталій Дяків, вважає, що вплинути на громаду можна.

– У нас теж на громадські слухання приходило до десяти осіб. Це слухання стосувалося створення об’єднаної територіальної громади. А потім ми повідомили, що в нас можуть забрати землю. І тепер на всі слухання приходять щонайменше до 150 осіб, – каже він.

За словами Віталія Дяківа, зараз Давидів розглядає можливість створення об’єднаної територіальної громади.

– Ми знайшли розуміння з п’ятьма сільськими радами та стоїмо на шляху створення Давидівської об’єднаної громади. Попри те, що нам казали, що ми будемо економічно неспроможними, ми будемо спроможною громадою, – впевнений він.

Заступник міського голови Городка Степан Попко вважає, що перед процесом об’єднання треба запровадити чіткі правила гри щодо фінансової спроможності громади.

– Громади, які мають достатньо коштів, бояться об’єднуватися, вони вважають, що вони є самодостатніми. Тому ми на початку встановлюємо чіткі правила гри, щоби вони не були фінансово обтяжені. Тобто ті доходи, які заробляються на їхній території, залишати їм. І це треба прописати в їхніх статутах, – каже він.

Степан Попко також зауважив, що сільські голови, які були обрані в жовтні минулого року вперше, прагнуть до об’єднання. А ті, які обрані на третій-четвертий термін, мають своє містечковий інтерес і об’єднуватися не хочуть. 

Архіви