«Дамо одним – захочуть інші»: у Львові розповіли, чому уряд не виплачує зарплати червоноградським шахтарям

Питання із затриманням заробітної плати за чотири місяці працівникам шахти «Надія» у м. Червоноград зрушилось з мертвої точки. Гроші людям таки виплатять – але не всі відразу.

Про це повідомив Михайло Цимбалюк, голова Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина», народний депутат України, пише DailyLviv.

– Я особисто наполягав на позачерговому засіданні уряду з цього приводу. Засідання відбулося, але це питання навіть не включили до порядку денного, – розповів він на на засіданні «Прогнози політичної осені: парламент та місцеві вибори», яке відбулось у Львівському пресклубі. – Довелось вирішувати його іншими шляхами, не в парламенті. Частково гроші вже надійшли, люди їх отримають. Цим питанням я займатимусь і надалі та доведу його до кінця. Не платити працівникам заробітну плату – це злочин.

Михайло Цимбалюк каже, що його обурив той цинізм, з яким йому у Кабміні пояснили, чому червоноградські гірники не отримують зарплати.

– Вони сказали: «Якщо ми виплатимо 40 мільйонів вашим червоноградцям, то прийдуть шахтарі з інших регіонів, влаштують протести і теж вимагатимуть зарплат. А де нам взяти грошей, щоб розрахуватись з усіма, кому заборгували?» . Ось так ставиться до людей нинішня влада, – сказав він.

Однопартієць Цимбалюка, нардеп від БЮТ Сергій Власенко зауважив, що чекати іншого ставлення до людей з боку політиків, які керуються у роботі гаслом «Какая разніца» не варто.

– Вони дуже слабко орієнтуються, що таке економіка держави, що таке управління фінансами, і щиро вірять, що це таке ж саме гумористичне шоу, яке вони звикли робити, – пояснив він. – Немає зарплат? «Какая разніца!» … і чекають аплодисментів, – сумно пожартував він.

Власенко нагадав, що в Україні у 2008-2009 роках діяв закон про престижність шахтарської праці, який гарантував гірникам виплату заробітної плати і певні соціальні привілеї.

– Зараз цей закон не діє, він дуже комусь заважав. Але ми будемо домагатися його прийняття знову, – пообіцяв Сергій Власенко.

Санкції Росії проти Порошенка напередодні місцевих виборів – це дружня допомога від Путіна, – політик у Львові.

У Львові розповіли про те, які кризи спричинить розкол у фракції «Слуга народу» і здорожчання газу.

Відео: Львівський пресклуб

Архіви