Cистему блокування податкових накладних призупинено

Про це сьогодні, 10 січня, під час відеопрограми «Бухгалтерська правда», яка відбулася у Львівському прес-клубі, нагадала директор компанії «Академія професійного бухгалтера» Людмила Шахно.

Накладні, які були заблоковані до 1 грудня мають бути автоматично розблоковані з 2 січня. Крім тих, щодо яких станом на 1 грудня платник податку не подав пояснень та документів. 

– Ви подавали на реєстрацію накладну, вам її заблокувало. Але ви не подали ні пояснень, ні інших документів. Їх не розблокують, – пояснює експерт. 

Також не розблокують накладних, яким відмовили в реєстрації і за якими станом на 1 грудня не розпочато процедуру оскарження.  

– Це накладні, які вам заблокували. Ви подали пояснення та документи. Вам прийшло рішення: «Ні, ми таке не розблокуємо». І станом на 1 грудня ви не розпочали процедуру адміністративного оскарження, – говорить Людмила Шахно. 

А всі інші накладні мали би бути автоматично розблоковані. Якщо цього не сталося, то фахівець радить писати скарги до податкової. 

– Крім того, є окремі накладні, які реєстрували після 1 грудня. Вони мали би розблоковуватися за старою процедурою, – вважає Людмила Шахно. 

5 січня 2018 року ДФС на своєму сайті пояснила: оскільки зміни до Податкового Кодексу набрали чинності, всі податкові накладні, реєстрація яких була зупинена з 1 до 30 грудня 2017 року, та щодо яких платник податків подав пояснення після 1 грудня, реєструють в реєстрі за попередньою процедурою.

Архіви