Члени виборкомів не знають, як забезпечити права виборців-переселенців

Переселенці мусять піти на вибори, тому що саме їм це потрібно найбільше. Особливо, якщо створені всі умови для цього.

Про це під час засідання на тему «Особливості голосування переселенців на територіях, що приймають їх. Презентація «Пам’ятки переселенцю», яке  відбулося в рамках громадського мовлення Львівського прес-клубу (Прес-клуб-ГІТ), повідомила волонтер ГО «Кримська хвиля», яка жила в Луганську, Тетяна Агапова.

– Наша доля більше залежить від цих виборів. Тому що місцеві мають житло, роботу, стабільність. А ми знаходимося в підвішеному стані. Тому нам, як нікому, потрібно проявляти свою свідомість та ініціативу, – каже переселенка з Луганська
За її словами, для цього треба виокремити  час лише з двох днів – одного дня зареєструватися, іншого – проголосувати. Тим паче, що переселенці не настільки зайняті зараз.

– І щоби потім не скаржилися і не звинувачували когось, що погана влада, – попереджає вона.

За словами Тетяни Агапової, переселенці не надто ініціативні. І їй доводиться приносити їм інформації, умовляти піти на безкоштовні курси української мови або скористатися іншими, безкоштовними, послугами.

Хоча сама волонтерка лише сьогодні довідалася з «Пам’ятки переселенця», що для голосування на виборах 26 жовтня потрібен тільки паспорт. Не потрібен навіть ідентифікаційних код.

Водночас  начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців Львівської ОДА Федір Алєйніков каже, що навіть члени виборчих комісій не володіють процедурами, як можна забезпечити права цих виборців. 
Хоча виборці-переселенці бажають голосувати. За його словами, за останні три дні звернулося більше таких осіб, ніж за останні півроку. Так, тільки в Сихівському районі Львова звернулося 50 переселенців та біженців.

– Я не знаю, наскільки воно дасть відповідні зміни в результатах голосування. Але це точно додасть нам, як громадянам України, балів в очах мешканців Донбаса. Те, що тут людей не вішають, не їдять, не розстрілюють, – каже Федір Алєйніков.   

За довідками можна звертатися за телефонами Державного реєстру виборців Львівської ОДА: 2 999 285  та 067 492 13 79 з 9.00 до 18.00

Архіви