Кандидати в депутати забули про виборців-переселенців

До 20 жовтня переселенці та біженці повинні зареєструватися у відділах Державного реєстру виборців за місцем тимчасового проживання, щоб взяти участь у виборах до Верховної Ради. Для цього їм достатньо буде показати паспорт з пропискою у АР Крим, Донецькій або Луганській областях та написати заяву.

Про це під час засідання на тему «Особливості голосування переселенців на територіях, що приймають їх. Презентація «Пам’ятки переселенцю», яке  відбулося в рамках громадського мовлення Львівського прес-клубу (Прес-клуб-ГІТ) , повідомила координатор спостереження за виборами ГМ «ОПОРА» у Львівській області Наталія Радиш.

Проте, за її словами, більшість вимушених переселенців мають інші потреби і мало хто з них замислюється над можливістю проголосувати на виборах. Спеціально для них Львівський прес-клуб підготував «Пам’ятку переселенцю». Бо ж відомо, якщо людина має в руках папірець, де розписано, як діяти в тих чи інших випадках, це полегшує і спонукає до дії. 

– Минулого тижня ЦВК  спростила процедуру, за якою переселенці можуть змінити своє місце голосування без зміни виборчої адреси, – каже Наталя Радиш. 
Єдине, що вона радить – робити це вже, а не полишати на останній день.

– Ми пам’ятаємо як це було на виборах Президента цього року, коли більшість громадян зрозуміли, що вони хочуть це зробити саме в останній день. І деякі особи стояли тоді в чергах по дві-три години.

За її словами, відділи Державного реєстру виборців будуть працювати в суботу (18 жовтня) та в неділю (19 жовтня). 
Також переселенці мають право голосувати тільки за партії. Отже, їм видадуть тільки один бюлетень.

Олександра Чоловська, речник ЛОГО ВГО «Комітет виборців України» зауважила, що після того, як переселенець зареєструється і напише заяву,  дільнича виборча комісія вже сама повинна повідомити виборця, чи він зможе проголосувати.

Вона також помітила, що кандидати в депутати зовсім не цікавляться переселенцями як потенційними виборцями. 
– Ми не бачимо великої активності з боку кандидатів чи політичних партій, щоби вони повідомляли переселенців про можливість проголосувати.  На будь яких дебатах чи зустрічах кандидати навіть не згадують, що у Львівській області є майже 8 тисяч офіційно зареєстрованих переселенців. За неофіційними даними їх є майже 20 тисяч, – каже Олександра Чоловська. 

Архіви