Члени ДВК на Львівщині не знають, які партії вони представляють

Оксана Дащаківська

Голови дільничних виборчих комісій не можуть отримати від членів своїх комісій інформації щодо того, які політичні сили вони представляють. Про це сьогодні, 28 жовтня, на прес-конференції повідомила виконавчий директор ЛОГО Комітет виборців України Оксана Дащаківська.

«Сьогодні телефон у Комітеті виборців просто червоний, тому що дзвонять голови дільничних виборчих комісій і кажуть: «Я від своїх підопічних не можу добитися інформації, від якої партії вони подані! Як мені організувати процес?», – розповіла вона.

Як зазначила Оксана Дащаківська, ситуація насправді є дуже складною, бо випадки, коли люди не знають, від яких партій вони подані, повторюються часто.

«Це може свідчити про те, що ці люди, які йшли працювати на дільничні виборчі комісії, зараз просто приховують, які партії вони представляють, аби ніхто не думав, що вони збираються в цій ДВК видавати на гора якісь результати», – сказала вона.

За словами Дащаківської, також не виключений варіант, що члени ДВК просто дуже неуважно написали заяви про згоду. Так чи інакше, представниця КВУ наголосила, що голови ДВК повинні звернутися до територіальних виборчих комісій, аби інформація про партійну приналежність була опублікована. «Інакше ми будемо мати загрозу зриву багатьох процедур», – зазначила вона.

Окрім цього, виконавчий директор ЛОГО Комітету виборців України розповіла про те, що на сьогодні все ще існують проблеми з фінансуванням місцевих виборів.

«Цього разу не передбачено жодного фінансування для технічного персоналу на дільницях. Також ще не надійшли кошти на транспортування виборчих бюлетенів. Ми чули, що ці кошти мають надійти сьогодні, але за даними КВУ цього ще не відбулося. Так само не відомо, яким чином будуть транспортуватися протоколи вже після підрахунку голосів», – сказала вона.

Архіви