Частина кандидатів в Президенти не володіє українською мовою

Про це вчора, 8 лютого, під час засідання прес-центру «Вибори-2019» на тему «Як рекордна кількість кандидатів у Президенти вплине на результат виборів?», яке відбулося у Львівському прес-клубі, заявив голова БФ «Україна-Русь», заступник голови Української республіканської партії Ростислав Новоженець.

– Були надзвичайно великі очікування, тепер маємо ще більші розчарування. І люди з безвиході ломанулися в кандидати в Президенти, – вважає він.

Одночасно він зауважив, що законодавство вимагає у кандидатів у Президенти володіти українською мовою. А велика частина тих, кого ЦВК зареєструвала кандидатами, зроду українською не розмовляли і не хочуть. 

– Усі наголошують, що кандидат в Президент повинен прожити 10 років в Україні, мати не менше 35 років. А знання української мови?  Яким чином ЦВК зареєструвало тих, хто не володіє українською? – риторично запитує Ростислав Новоженець. 

А вимогу внесення фінансової застави в розмірі 2,5 млн гривень він вважає майновою дискримінацією.

– Для чесних людей це є непідйомна сума. Це потрібно впродовж десяти років щомісяця відкладати по 10 тисяч доларів, – підрахував він. 

Архіви