БПП почала підтримувати Опозиційна партія, – експерт у Львові

У 2015 році Верховна Рада прийняла найбільше законів – 340. У 2016 вона прийняла вже 212 законів. У 2017 – 174. А станом на зараз – 64. І цього року буде стільки ж, скільки у 2017 році. А, можливо і менше.

Про це сьогодні, 4 липня, під час прес-конференції на тему: «Як працюють в парламенті депутати-мажоритарники з Львівської області», що відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив аналітик Громадянської мережі «ОПОРА» Олександр Неберикут. 

– Зараз ефективність роботи депутатського корпусу, з точки зору прийняття потрібних законів, зменшується. Це говорить про певне сповільнення темпів реформ, пов’язаних з наближенням виборів, зі зміною тактики поведінки основних гравців на електоральному полі. Деякі з них намагаються відпозиціонуватися від магістральної лінії основної політики, яка була задекларована в рамках коаліції «Європейська Україна» , – говорить експерт. 

До прикладу, фракція «Народного фронту» у Верховній Раді голосувала спільно з Блоком Петра Порошенка у 90 випадках зі ста. А ось спільність голосування «Батьківщини» з БПП зменшувалася з 50 відсотків до сорока і нижче в рамках діяльності коаліції.

– Навіть на момент існування коаліції «Батьківщина» зсувалася в бік опозиції. А після припинення існування коаліції «Європейська Україна» ця тенденція продовжилася, – каже  Олександр Неберикут. І нагадує, що коаліція розпалася в лютому 2016 року. 

Натомість Радикальна партія навіть після розпаду коаліції «Європейська Україна» взаємодіє з БПП на тому ж рівні. 

– Тобто, «Народний Фронт» та Радикальна партія залишаються сильними партнерами БПП впродовж цих трьох років, – констатує він. 

Водночас він зауважив, що хоча «Самопоміч» ворогує з БПП, проте під час голосування їхні думки та голоси дивним чином збігаються. Також раптом БПП почала підтримувати Опозиційна партія.

– Завжди рівень спільного голосування сягав ледь10 відсотків. Зараз він виріс до 20 відсотків, – зазначає Олександр Неберикут. 

Архіви