БОРІМОСЯ – ПОБОРЕМО!

АКЦІЯ

на підтримку

Міжнародного конкурсу СТОП ЦЕНЗУРІ!

 

9 березня о 19:00 в клубі Sullivan Room (вул. Прорізна, 8) відбудеться мистецька акція на підтримку Міжнародного конкурсу СТОП ЦЕНЗУРІ!  www.stopcenzuri.newcitizen.<wbr></wbr>org.ua

О 18:30 відбудеться брифінг з учасниками та організаторами мистецької акції.

 

Своє творче НІ! цензурі скажуть художники Микита Кадан, Леся Хоменко, Гомер, поети Олег Коцарев, Павло Коробчук, Богдан-Олег Горобчук, Артем Полежака, Сяргей Прилуцкі, Василь Лозинський та музичні гурти «Пропала Грамота» і «Вперше Чую».

Від нас залежить, якою буде Україна, країна молодої демократії, де зараз особливо гостро постають питання захисту свободи слова, вільного доступу до інформації та боротьби проти цензури.

 

Міжнародний конкурс СТОП ЦЕНЗУРІ! покликаний сприяти розгортанню широкої суспільної дискусії. Небезпека цензури поки усвідомлюється насамперед у медіасередовищі, однак захист основних демократичних цінностей вимагає підтримки всього суспільства.

До організації конкурсу не має стосунку жодна політична партія. Конкурс, організований в рамках Громадської кампанії Новий Громадянин (виконавець – громадська організація «Центр UA»), є інструментом самоорганізації громадянського суспільства. На Міжнародний конкурс СТОП ЦЕНЗУРІ! приймаються роботи у чотирьох категоріях: постер, слоган, вірш, есей (до 5 000 знаків). Прийом робіт триває до 1 квітня 2011 року. Нагородження переможців цінними призами та презентація найкращих робіт в одній із галерей Києва відбудеться 17 травня 2011 року.

 

У перформансі Микити Кадана «Цензуропоезія» цензурування, вирізання частин тексту, призупинення потоку інформації та маніпуляція читацьким/глядацьким сприйняттям стають інструментами творчої діяльності, засобами побудови нового тексту. Відцензурований текст – це не «недо-текст», не обрубок первинного тексту. Це щось принципово нове, щось, що потребує цілком іншого прочитання. Робота журналіста, літератора, кінематографіста чи художника, що виконується у співавторстві з цензором, – хай навіть цей співавтор прийшов уже пізніше, «на готове», – набуває нового значення. Той, хто хоче самостійно виготовляти таку продукцію, повинен викохати цензора в собі. Однак цьому передує довгий шлях осягання логіки цензора, його орієнтирів, цінностей та методології.

Леся Хоменко презентує свою версію перформансу «Автопортрет з газетою та вкритими кремом окулярами», який є алегорією на суспільство, що не бажає боротись за свої права, живучи в абсурдному світі підсолодженої риторики. Автором ідеї цієї акції є відомий бельгійський концептуаліст Марсель Бротарс, свій варіант цього перформансу 2004 року також запропонувала американська художниця Сільвія Колбовскі.

Проект Гомера Not Available на прикладі обмеження перегляду роликів на YouTube показує перспективи розвитку цензурної машини та наслідки її діяльності для суспільства. Відомі конкретні факти цензурування окремих тем і творів, наприклад, роману Олеся Ульяненка «Жінка його мрії», серіалу South Park, художнього фільму «Бруно». Цензура – це злочин. Якщо це стається уже сьогодні, то слід докласти всіх можливих зусиль, аби не допустити повторення таких дій у майбутньому. Ми повинні навчитися допомагати одне одному, говорити про власні проблеми й проблеми інших письменників, художників, журналістів, редакцій та видань, зробити їх публічними та разом шукати вирішення. Ми мусимо зрозуміти, що з проблемами, які виникають в одних, рано чи пізно стикнуться й інші. 

Микита Кадан, Леся Хоменко та Гомер проведуть колективну акцію «Додаткові дії», що має на меті показати, наскільки високий градус абсурду, якщо до відомих творів мистецтва ставитися так, як це роблять експерти Національної комісії з питань суспільної моралі та Міністерства культури й мистецтв. Адже відомо, що в Україні твори мистецтва відверто цензурують: консерватори закидають суспільству падіння моралі, однак історія мистецтва свідчить – часи та звичаї не змінилися.

 

Інформація про учасників мистецької акції

Микита Кадан народився 1982 року, живе і працює в Києві. 2007 року закінчив Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури. Від 2004 року є членом художньої групи Р.Е.П. З 2008-го – учасник кураторського об’єднання «Худрада». Живописець, графік, автор об’єктів та інсталяцій, співкуратор виставкових проектів, автор текстів про мистецтво.

Леся Хоменко народилася 1980 року, живе і працює у Києві. Учасниця художньої групи Р.Е.П. та кураторського об’єднання «Худрада».

Гомер народився 1986 року, живе і працює в Києві. Художник, автор перформансів.

Олег Коцарев, поет, прозаїк, журналіст. Народився 1981 року в Харкові. Автор книжок поезії «Коротке і довге», «Цілодобово!» (спільно з П. Коробчуком та Б. Горобчуком), «Мій перший ніж», «Збіг обставин під Яготином» та збірки оповідань «Неймовірна Історія Правління Хлорофітума Першого». Лауреат конкурсів «Смолоскип» (2002), конкурсу імені Валер’яна Підмогильного, часопису «Кур’єр Кривбасу» та фестивалю «Молоде вино».

Павло Коробчук, поет, музикант, слемер, журналіст. Народився 1984 року в Луцьку. Автор книг «Натщенебо», «Цілодобово!» (спільно з О. Коцаревим та Б. Горобчуком), «Кайфологія». Лауреат конкурсів «Смолоскип» (2004), «Молоде вино» (2005), «Неосфера» (2006), «Привітання життя» (2009) та ін. Переможець більше десяти літературних слемів. 

Богдан-Олег Горобчук, поет, художник, куратор літературно-мистецьких проектів. Народився 1986 року в Житомирі. Автор книжок «Книга дослідів», «Місто в моєму тілі», «Цілодобово!» (спільно з О. Коцаревим та П. Коробчуком). Лауреат конкурсів «Смолоскип» (2007), куратор численних літературно-мистецьких проектів, учасник фестивалів.

Артем Полежака, поет, прозаїк, шоумен. Народився 1975 року в Харкові. Переможець численних чемпіонатів зі слем-поезії. Постійний ведучий концертів і провокативних акцій («Київська Барикада», «Житомирська Барикада», «День Незалежності з Махном» та ін.).

Сяргей Прилуцкі, поет, прозаїк, перекладач. Народився 1980 року в Бресті, живе в Києві. Автор двох збірок віршів та прозової книги «Ёпыты». Триразовий лауреат конкурсу молодих літераторів, організованого Білоруським ПЕН-Центром, учасник численних літературних фестивалів в Білорусі, Україні, Литві, Польщі.

Василь Лозинський, поет, перекладач та літературознавець, член кураторського об’єднання «Худрада».

Гурт «Вперше Чую» – це сучасний авторський котік-рок з елементами українського фолку, фанку та реггі. Проект розвинувся з цілком природного бажання співати двох журналістів Григорія Вагапова та Богдана Кутєпова. Спочатку вони виступали з концертами як дует «ТетраКолор». А вже після приходу в гурт професійного музиканта Вадима Лежньова – як проект «Вперше Чую». Гурт «Вперше Чую» виступав, зокрема, на міжнародному фестивалі «Країна мрій» (2009) та концерті до Дня незалежності України (2009).

Гурт «Пропала Грамота» – гітарний old school з подільським колоритом. Спроба експерименту в рамках традиційного рок-складу: барабани, гітара і незачесані чоловічі вокали. Чисте, чесне звучання у різнобарв’ї людських емоцій та розмаїтої лірики. Шматочки популярних та вигаданих самими музикантами жанрів. Легкий сум, бойова енергія, лагідна шизофренія, вогненні веселощі – всього потроху. Використовуючи класичні гітарні стилі, «Пропала Грамота» створює власний – подільський фундамЕнтал. Кожна людина зможе знайти у їхніх піснях щось для себе, не особливо напружуючись. За три роки активної діяльності «ПГ» встигли: представляти український рок з «ВВ» та «Гуцул Каліпсо» в Москві, відкатати фестивальні та клубні тури Польщею, Чехією; побувати хедлайнерами на майже всіх притомних українських живих фестивалях; випустити три альбоми, які з успіхом продаються по всій планеті (iTunes etc.), і не зняти жодного кліпу.

 

 

Організатори Міжнародного конкурсу СТОП ЦЕНЗУРІ! та акції на підтримку конкурсу: Громадська кампанія Новий Громадянин, ГО «Центр UA».

За підтримки: Представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні, Sullivan Room Kiev, Святкової кoмпанії «Фан Данго», галереї «Ательє Карась».

Контактна інформація: +38 067 232-69-23, [email protected],  www.newcitizen.org.ua

Архіви